به گزارش افکارنیوز،

نشست مشترک نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه شهرستان‌های کرمان و راور با محوریت سه مبحث اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در محل دفتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس برگزار شد.

در این نشست بیشتر مطالب به سرفصل موضوعات اقتصادی پرداخته شد و همچنین اقدامات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۷ و برنامه‌های سال آینده مجلس و موضوعات مربوط به حوزه معین‌های اقتصادی در استان مورد بحث قرار گرفت.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این نشست با تشکر از قبول دعوت و حضور مدعوین به تشریح وضعیت اقتصادی ایران در سال ۹۷ پرداخت و دو عامل خارجی و داخلی اثرگذار در اقتصاد ایران را تشریح و بیان کرد: عدم توجه به عوامل اقتصادی در درون کشور مهمترین چالش اقتصاد ایران بوده و هست.

وی ادامه داد: در صورتی که به این عوامل درونی پرداخته نشود، میزان تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران بیشتر خواهد شد و این به عنوان یکی از مباحث مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

پورابراهیمی با اشاره به اشتباه سیاست‌های ارزی دولت در نیمه اول سال ۹۷ گفت: اشتباه فاحش دولت در سه حوزه افزایش نرخ سود سپرده بانکی، عرضه طلا و تک نرخی کردن قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ برای نرخ ارز بزرگترین اشتباه‌های دولت بود که هزین سنگینی برای نظام اجرایی کشور تحمیل کرد.