به گزارش افکارنیوز،

 پیام باقری، نایب رئیس سندیکای برق ایران با اشاره به نوسانات نرخ ارز و تأثیرات آن بر قرارد‌ادهای بخش خصوصی و وزارت نیرو اظهار کرد: نوسانات نرخ ارز در کشور اجرای بسیاری از پروژه‌ها را با مشکل مواجه کرده است و صنعت برق نیز از این قاعده مستثنی نیست به طوری که اجرای بسیاری از طرح‌های این حوزه  از صرفه اقتصادی خارج شده است.

نایب رئیس سندیکای برق ایران با اشاره به تعدیل سازی قرارد‌ادهای صنعت برق تصریح کرد: با پیگیری‌های سندیکای صنعت برق، اقداماتی برای تعدیل قرارد‌ادها از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه انجام شد، اما به دلیل عدم پوشش کامل مطالبات بخش خصوصی، رضایت فعالان این بخش را جلب نکرد.

باقری با بیان اینکه اشکالات جدی به این بخشنامه وارد است، تصریح کرد: این بخشنامه تنها ۴۰ درصد نوسانات ارزی را شامل می‌شود و به دلیل عدم پوشش کامل نوسانات ارزی اشکالات فراوانی به آن وارد است.

وی افزود: بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی فعال در حوزه صنعت برق به دلیل همین رکود امکان فعالیت ندارند و با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند و به دلیل عدم توانایی برای تأمین هزینه‌های خود ناچارند فعالیت خود را متوقف و یا با ظرفیت کمتری کار کنند تا این بحران را پشت سر بگذارند.

باقری کرد: با نوسانات نرخ ارز این چالش‌ها امروز نیز ادامه دارد و این درحالی است که یکی از ابتدای‌ترین شرایط برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و اجرای قرارد‌ادها ثبات نرخ ارز است.

نایب رئیس سندیکای برق ایران با اشاره به تحریم‌های بین المللی بیان کرد: با وجود تحریم‌های بین المللی، مشکلات اقتصادی و رکود تورمی کشور که باعث کوچک شدن کیک اقتصاد کشور شده است؛ می‌توان با حمایت از فعالان اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار از این محدودیت‌ها عبور کنیم.