به گزارش افکارنیوز،

 شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره احتمال افزایش 20 درصدی قیمت بلیط قطار در سال جاری، گفت: به نظر من در شرایط کنونی افزایش قیمت بلیط حمل و نقل ریلی به هیچ وجه به صلاح نیست، زیرا با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، مردم توان و تحمل افزایش قیمت ها را ندارند.

حمل و نقل ریلی با افزایش قیمت بلیط به سرنوشت ناوگان هواپیمایی دچار می شود

نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان حمل و نقل ریلی باید از وضعیت کنونی حمل و نقل هوایی و ناوگان هواپیمایی درس بگیرند، زیرا شاهد بودیم که با افزایش نرخ بلیط هواپیما، عملا پروازهای هوایی از سبد مسافرتی مردم حذف شد و در شرایط کنونی ایرلاین ها به دلیل کاهش درآمد با مشکلات بسیاری روبه رو هستند.

جبران مشکلات حمل و نقل ریلی نباید از طریق مردم صورت گیرد

مشکلات کنونی حمل و نقل ریلی از جمله کمبود بودجه، افزایش قیمت تجهیزات و گران تمام شدن خدمات واضح و مبرهن است، اما به نظر من نباید جبران این مشکلات به گردن مردم بیفتد

وی افزود: البته مشکلات کنونی حمل و نقل ریلی از جمله کمبود بودجه، افزایش قیمت تجهیزات و گران تمام شدن خدمات واضح و مبرهن است، اما به نظر من نباید جبران این مشکلات به گردن مردم بیفتد.

کاظم زاده ادامه داد: در چند سال اخیر و با افزایش نرخ ارز و گران شدن تجهیزات، حمل و نقل ریلی و شرکت های مربوطه اعلام می کنند که با وضعیت کنونی دیگر توان فعالیت ندارند، از این رو به نظر من راه کار اصلی در این عرصه، افزایش حمایت دولت از این بخش است.

دولت برای حل مشکلات مالی به حمل و نقل ریلی یارانه اختصاص دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: دولت باید در جهت پرداخت سوبسید و یارانه به حوزه حمل و نقل ریلی اقدام کند، قطعا تنها راه کار در این عرصه ارائه کمک های مالی از سوی دولت به این بخش است.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: تنها نتیجه افزایش 20 درصدی نرخ بلیط قطار افزایش تلاطم در بازارهای اقتصادی کشور خواهد بود، زیرا بخشی از حمل بار توسط حمل و نقل ریلی صورت گرفته و با افزایش نرخ ها، عملا قیمت کالاها نیز بالا خواهد رفت.