به گزارش افکارنیوز،

 جلسه صبحانه کاری فعالان اقتصادی با امیدعلی پارسا ، رئیس کل سازمان امور مالیاتی در اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران آغاز شد.

اخبار اقتصادیدر این جلسه قرار است که مسائل و مشکلات پیش روی تجار و فعالان اقتصادی در حوزه مالیات، طرح شده و در رابطه با آن، توضیحاتی از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی ارایه شود.

در این جلسه، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بخش‌خصوصی نگران مالیات ستانی دولت در سال ۹۹ است، به خصوص اینکه امروز افرادی که شفاف‌تر هستند، بیشتر مالیات می‌دهند و اگر قرار است که مالیات بیشتری ستانده شود، حتما این افراد بار اصلی را به دوش خواهند کشید که این روندی نگران کننده است.

وی افزود: امروز عدالت مالیاتی در کشور رعایت نشده و شفافیت و فرار مالیاتی ، از جمله مواردی است که مورد دغدغه بخش‌خصوصی است؛  این در حالی است که برای اجرای عدالت مالیاتی، در کشور باید معافیت مالیاتی در بخش‌های مختلف و نهادها از بین برود؛ به این معنا که اگر دولت قصد دارد مالیات بر عایدی بر سرمایه بگیرد؛ باید مالیات بر مستغلات وجود داشته باشد. 

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در بودجه سال آینده درصد بالایی به مالیات ها اضافه خواهد شد، گفت: بخش خصوصی نگران است که افزایش مالیات در بودجه سراغ شفاف ها رفته و از آنها گرفته شود؛ این در حالی است که بودجه سال آینده همزمان با انتخابات مجلس شده که امیدوار هستیم با نگاه به منافع ملی، این بودجه و دخل و خرج دولتی تصویب شود.