وام مسکن در سالهای اخیر اگرچه رشد قابل توجهی داشته است اما با توجه به تورم بالای بازار مسکن و رکودی که هم اکنون در این بازار حاکم است همچنان مردم از خرید مسکن نا امید هستند.

اخبار اقتصادی- دولت طرح مسکن ملی را هم اجرا و قول خانه دار شدن داد اما تا زمان اجرای کامل این طرح نیز زمان بسیاری طول خواهد کشید و با توجه شرایط فعلی یکی از راهکارها برای رونق بازار مسکن وام مسکن است.

پیش از این وام بیشترین میزان پرداختی وام مسکن 200 میلیون تومان بود اما حالا خبر رسیده طبق شرایطی این وام به 250 میلیون تومان افزایش می یابد.

شرایط دریافت وام 250 میلیونی مسکن

محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن در این خصوص می گوید که در سال جهش تولید تسهیلات اعطایی به ازای هر واحد به سازندگان حرفه ای و در صورت استفاده از تکنولوژی جدید و فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی به ازای هر واحد 250 میلیون تومان تعلق می گیرد.

وی افزود: این تسهیلات در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 220 میلیون تومان و برای سایر شهرها 180میلیون تومان است.

 

 وام مسکن 250 میلیون تومانی

وام مسکن 250 میلیونی

وی افزود:سقف وام ساخت به ازای هر واحد را برای سازندگان حرفه ای در تهران 200 میلیون تومان، برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 170 میلیون تومان و برای سایر شهرها 140 میلیون تومان است. همچنین به ازای هر واحد را به شکل عادی برای تهران 70 میلیون تومان، برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزارنفر جمعیت 6060 میلیون تومان و برای سایر شهرها 50 میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.

از سوی دیگر به گفته کارشناسان با توجه به رکود سنگین در بازار مسکن امسال قیمت مسکن افزایش پیدا نمی کند و باید منتظر ماند و دید آیا تسهیلات مسکن جدید می تواند به دونق این بازار منجر شود.