به گزارش افکارنیوز،

 تابش با اشاره به شیب کاهشی در بازار خودرو، اظهار کرد: مشهود است که خودرو کالایی مصرفی بحساب می‌آید و از این رو به سازمان صمت نیز اعلام کردیم تا نگهداری کالا منوط به ثبت در سامانه انبار‌ها باشد و در غیر این صورت این نگهداری در انبار احتکار است.

اخبار اقتصادی- رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: مردم در صورت مشاهده انبار نگهداری خودرو صفر، این موضوع را به شماره ۱۴۱ اطلاع دهند.

 

بیشتر بخوانید:

خودرو همچنان بر مدار کاهش قیمت

 

وی در ادامه با اشاره به این که، انباردار و نگهدارنده خودرو‌های صفر به صورت غیر قانونی هر دو مجرم هستند، اظهار کرد: اگر خریدار تا ۳ ماه خودرو صفر را به گارانتی معرفی نکند، گارانتی خودرو از بین خواهد رفت.

تابش اظهار کرد: استفاده از کد ملی از جمله محدودیت‌ها برای ثبت نام خودرو است که با چند لینک بررسی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که داشتن گواهی نامه و عدم خرید محصول از خودرو سازی‌ها طی ۳۶ ماه گذشته از جمله شروط است، گفت: با توجه به این موضوع، خودرو مدتی حق فروش نداشته و در رهن است.

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همچنین با تاکید بر این موضوع که، محدودیت ثبت نامی وجود ندارد، اظهار کرد: قبل از بازگشایی سایت فرصتی برای ثبت نام و دریافت کد رهگیری خواهیم داد. سپس قرعه کشی صورت می‌گیرد و اسامی اعلام و ظرف ۴۸ ساعت رقم تکمیلی واریز می‌شود.