به گزارش افکارنیوز،

از دیروز هزینه نقل و انتقال مسکن مهر از یک میلیون تومان به 26 میلیون تومان افزایش یافته است. 29 اردیبهشت مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس در نشست ویدئو کنفرانسی خبر از دریافت 25 درصد یارانه‌های دولتی (100 میلیون تومان) در نقل و انتقال مسکن مهر خبر داد.

اخبار اقتصادی- وی برای اجرای این برنامه از اول خرداد 99 به یک مصوبه از سوی دولت اشاره کرد و افزود: سیاست و هدف شرکت عمران پردیس از اخذ 25 درصد یارانه‌های دولتی مسکن مهر (25 میلیون تومان) کسب درآمد نیست، چراکه تمام منابع مالی مورد نیاز از طریق دولت تامین شده است.

وی افزود: از 2 سال قبل تسهیلات بانکی و آورده مردم تمام شده و عملا تمام منابع مورد نیاز برای مسکن مهر را دولت تامین کرده است. هدف ما فقط از دریافت این 25 میلیون تومان خارج کردن پروژه‌های مسکن مهر از فرآیند دلالی است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس طی روزهای اخیر از وجود دلالانی خبر داده که بعضا چند صد واحد مسکن مهر را در اختیار دارند. هدایت در این‌ رابطه گفته است:بعضا دیده شده که واحد مسکن مهری در پردیس 10 بار خرید و فروش شده،‌ بدون این‌که منجر به سکونت شود. از این تصمیم شرکت عمران پردیس برای دریافت 25 میلیون تومان از یارانه‌های دولتی فقط دلالان و محتکران مسکن مهر دلخور هستند. فردی را در پردیس داریم که چند صد واحد مسکن مهر را در اختیار دارد، نمی‌توانیم یارانه‌های دولتی را در اختیار این افراد قرار دهیم.

عدم تحویل واحدهای مسکن مهر از سوی برخی مالکان به خصوص از سال 95 به این سو، برنامه‌های شرکت عمران پردیس را در تکمیل و اتمام این طرح با موانعی روبرو کرده است. بیشتر این واحدها نیز طبق گفته مدیرعامل پردیس در اختیار چندین دلال قرار دارد که هویت آنها مشخص است.

در این بین این سئوال مطرح می‌شود چرا وقتی هویت این دلالان برای مدیران عمران پردیس روشن است، یارانه‌های دولتی از این قبیل افراد دریافت نمی‌شود تا از احتکار واحدهای مسکن مهر جلوگیری به عمل آید.

ابهام بزرگ برنامه مدیرعامل شرکت عمران پردیس استناد به مصوبه دولت برای دریافت 25 میلیون تومان بابت نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر است، مصوبه‌ای که کمتر کسی از جزیئات آن خبر داد. ابهامی که از دوشنبه هفته گذشته تا امروز هیچ مقام مسئولی از جمله مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران،‌ مدیرعامل شرکت عمران پردیس و قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر به آن پاسخ نداده‌اند. وزیر راه و شهرسازی نیز فعلا درگیر گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره سانحه سقوط هواپیمای ATR پرواز تهران-یاسوج است.