به گزارش افکارنیوز،

آرامکو، شرکت ملی نفت عربستان ، قیمت رسمی نفت خود (OSPs)  را برای فروش به آسیا در ماه آگوست تا یک دلار افزایش داد و قیمت رسمی تقریبا تمام انواع نفت خود را برای فروش به اروپا و آمریکا بالا برد. آرامکو در بیانیه‌ای اعلام کرد: عربستان قیمت نفت فروشی به آسیا را 1.20 دلار بیش از متوسط قیمت عمان/دبی تعیین کرده است.

اخبار اقتصادی- به نوشته رویترز، این افزایش همراستا با انتظار بازار برای افزایش شاخص نفت خاورمیانه و بهبود حاشیه سود پالایشگاه‌های آسیایی صورت گرفته است.

 به گفته منابع صنعتی و تحلیلگران، هرچند افزایش قیمت نفت عربستان احتمالا تقاضا برای نفت عربستان را کاهش خواهد داد، اما می‌تواند مصرف‌کنندگان را به استفاده از ذخایر نفت ترغیب کند که این خود عاملی در جهت تقویت قیمت نفت است.

آرامکو قیمت نفت سبک خود برای فروش به آمریکا را 1.65 دلار در هر بشکه بیش از شاخص نفت خام ترس آرگوس اعلام کرده که 30 سنت بیش از ماه جولای است.

همچنین این شرکت، قیمت نفت سبک خود برای فروش به شمال اروپا را 70 سنت افزایش داده که 40 سنت بیش از ماه پیش است.

قیمت رسمی نفت عربستان برای فروش، بر روند تعیین قیمت نفت ایران، کویت و عراق تاثیر می‌گذارد و بر 12 میلیون بشکه نفت در روز به مقصد آسیا نیز تاثیر دارد.

قیمت رسمی فروش نفت عربستان سعودی تعیین کننده قیمت نفت برای ایران، کویت و عراق است و بر 12 میلیون بشکه در روز فروش نفت خام در آسیا تاثیر می‌گذارد.