به گزارش افکارنیوز،

نادر پسنده، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر با اشاره به اینکه وجود ۲ لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر از شب گذشته به سازمان بنادر و دریانوردی اعلام شد، گفت: سازمان بنادر و دریا نوردی بلافاصله تمامی تجهیزات و شناورهای خود را برای رفع این لکه به کار گرفته است.

اخبار اقتصادی- او افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از مرکز کمک های متقابل در موارد اضطرار دریایی، دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر مشاهده شد.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر تصریح کرد: با اطلاع و دریافت این خبر، شناور امدادی ناجی سازمان بنادر و دریانوردی برای ارزیابی و بازدید میدانی به محل اعزام شد که با همکاری مسئولان شرکت نفت فلات قاره ایران کارشناسی لازم به عمل آمد. 

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى بیان کرد: همچنین با توجه به مشاهده دانه های تاربال نفتی که در روزهای اخیر در سواحل گناوه تا دیلم به طول حدود ۲۰ کیلومتر در ساحل، پراکنده شده بود، هماهنگی لازم با سازمان حفاظت محیط زیست به منظور پاکسازی سواحل منطقه از امروز (چهارشنبه) آغاز شده است.

پسنده با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از منابع آلودگی شناسایی و توسط تیم های تخصصی فلات قاره مهار شده است، گفت: تلاش برای شناسایی سایر منابع آلوده کننده ادامه دارد و در عین حال، کنترل آلودگی از طریق جمع آوری و نیز استفاده از حلال های شیمیایی در دستور کار قرار داده ایم.

او اضافه کرد: تمامی شناورها حرکت کرده و عملیات گشت پروازها و گزارشات پروازی را در این بخش به کار گرفته ایم و تا ساعات پایانی امشب نتایج اولیه اعلام می شود.

پسنده افزود: در رفع این لکه از تمامی شناورهای داخلی استفاده کرده ایم و نیازی به استفاده از تجهیزات کشورهای خارجی و شناورهای آنها نبود.