به گزارش افکارنیوز،

مسعود رضایی با اشاره به اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده لرستان اظهار کرد: تا تاریخ ۱۴ شهریور ۹۹ بالغ بر ۳۲ هزار و ۷۸۳ واحد مسکونی در استان آسیب دیده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۱۳ واحد احداثی و ۱۹ هزار و ۹۷۰ واحد تعمیری ارزیابی شده است.

اخبار اقتصادی- مدیرکل بنیادمسکن استان لرستان گفت: تاکنون کار تعمیر تمام ۱۹ هزار و ۹۷۰ واحد مسکونی سیل زده در استان به پایان رسیده است.

به گفته وی تعداد واحد‌های مسکونی آسیب دیده شهری ۸ هزار و ۴۹۵ واحد بوده که از این تعداد بالغ بر هزار و ۱۷۸ واحد احداثی و ۷ هزار و ۳۱۶ واحد تعمیری است و در بخش روستایی بالغ ۲۴ هزار و ۲۸۸ واحد آسیب دیده ارزیابی شده که ۱۱ هزار و ۶۳۵ واحد احداثی و ۱۲ هزار و ۶۵۳ واحد تعمیری بوده است.

رضایی با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت کمک‌های بلاعوض به سیل زدگان گفت: تاکنون ۳۷۳ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان کمک بلاعوض در استان به افراد واجد شرایط پرداخت شده است.

مدیرکل بنیادمسکن استان لرستان در ادامه افزود: رقم کل تسهیلات و کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستانی ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی در توضیح تعداد مالکین معرفی شده به بانک و عقد قرارداد با آن‌ها گفت: از تعداد ۵۴ هزار و ۱۸۶ نفر مالک معرفی شده به بانک‌های عامل بالغ بر ۵۲ هزار و ۱۴۴ نفر با بانک‌های عامل قرار داد بستند.

رضایی تصریح کرد: تاکنون ۹۰ هزار و ۷۱۵ تن سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری در بین سیل زدگان استان توزیع شده است.

مدیرکل بنیادمسکن استان لرستان با بیان آواربرداری ۹۹ درصد واحد‌های مسکونی سیل زده استان گفت: تاکنون آواربرداری ۱۲ هزار و ۶۵۰ واحد صورت گرفته است و ۱۲ هزار و ۷۳۱ واحد در مرحله پی کنی قرار دارد.

وی افزود: اجرای فوندانسیون ۹۷ درصد واحد‌های مسکونی بالغ بر ۱۲ هزار و ۴۵۰ واحد انجام شده و ۱۲ هزار و ۲۵۴ واحد در مرحله اجرای اسکلت قرار گرفته است.


رضایی گفت: ۱۱ هزار و ۹۹۳ واحد که ۹۴ درصد از کل واحد‌های احداثی را تشکیل می‌دهد به مرحله اجرای سقف رسیده است و عملیات ساختمانی بالغ بر ۱۱ هزار و ۹۰۲ واحد تمام شده است.