واردات کالا از چین

مشغول به کار شدن در حوزه واردات کالا از چین یک ایده بی نظیر به حساب می آید. حوزه واردات امروزه یکی از صنایع پرمنفعت به شمار می رود و هر فردی که وارد این حوزه از کسب و کار شود، تا زمانی که به اصول صحیح رفتار با فروشندگان چینی واقف باشد، بی شک موفق خواهد شد. در این صورت، اگر در این زمینه میزان اطلاعات خود را افزایش دهید، همه چیز به خوبی و به طور منظم پیش خواهد رفت.

سیستم مالی هر اقتصاد در دنیا درست مانند روح در یک بدن است. امروزه مردم چین با هدف کسب سود و منافع و همین طور جذب سرمایه های خارجی با هدف رونق اقتصاد خود، در سطح بین الملل مشغول به تجارت و کسب و کار هستند. از این رو، این واقعیت که گفته می شود نیروی کار و منابع از سوخت های اصلی رونق یک سیستم مالی هستند، کاملا درست است. به راستی واردات کالا و اجناس از چین یک حرفه بسیار به صرفه است. علاوه بر این، چین به سیستم تجاری بین المللی مجهز شده است که به واسطه آن می تواند چرخ های صنعت را با کمک ارسال کالاهای مناسب و با کیفیت به دیگر نقاط جهان چرخاند.

در کشور چین می توان به سادگی به انواع کالاهای کشورهای مختلفت دنیا دسترس پیدا کرد. همان طور که می دانید، چین اولین کشور در سطح جهان است که انواع کالا و محصولات جهان را در اختیار دارد و این امر تنها با واردات کالاهای دیگر کشورها محقق شده است. تمام تاجران و بازرگانانی که در کشورهای مختلف دنیا مشغول به فعالیت هستند، در نتیجه واردات کالا از چین، سودهای هنگفت و زیادی عایدشان می شود. در ادامه بیشتر با حمل بار از چین آشنا خواهیدشد.

مواردی که در هنگام واردات کالا از چین باید به آن ها توجه داشته باشید

اگر به دنبال یک کالای بسیار با کیفیت و خوب هستید و در حال حاضر نمی توانید آن را پیدا کنید، کافی ست تنها چندین کار لازم را انجام دهید و آن را از کشورهای دیگر وارد کنید. قبل از انجام این کار، موارد زیادی است.

توجه به نکته های زیر به شما در ایجاد یک استراتژی تجاری کمک زیادی خواهد کرد:

  1. به محض این که کالای مورد نظر خود را برای واردات انتخاب کردید، باید یک فروشنده منصف و خوب پیدا کنید. این نکته بسیار حائز اهمیت است چرا که موفقیت کسب و کارتان را تضمین خواهد کرد. اگر مجبور شوید مبلغ زیادی را بابت خرید محصولات پرداخت کنید، در نهایت سود کمتری عایدتان خواهد شد.
  2. توصیه می کنیم که فروشنده مورد نظر خود را با توجه به این فاکتورها انتخاب کنید: فروشنده باید این ظرفیت را داشته باشد که به طور مرتب و طبق یک برنامه منظم کالا و اجناس مورد نیاز شما را تامین کند. نباید فروشنده ای را برای این کار انتخاب کنید که توانایی تامین محصولات مورد نظر را در زمان و به اندازه دلخواه شما ندارد.
  3. هر چقدر که برای خرید محصولات خود از چین مبلغ بیشتری را پرداخت کنید، به همان نسبت محصولات با کیفیت تری را هم دریافت خواهید کرد. در نهایت در صورتی که کیفیت کالاها مناسب باشد، شهرت تان بیشتر شده و رضایت مشتری ها را کسب خواهید کرد.
  4. علاوه بر این، حفظ ارتباط با فروشنده از راه دور خود یک مشکل بزرگ محسوب می شود؛ در این صورت باید به عنوان یک وارد کننده، به تعهدات خود در قبال چینی ها عمل کرده تا به اهداف تجاری خود دست یابید.
  5. برنامه ریزی برای حمل و نقل جهانی و ارسال کالا یکی دیگر از مشکلات موجود در حوزه واردات کالا از چین است و به همین منظور باید به خوبی در این زمینه تحقیق کرده و به صحبت ها و توصیه های افراد در تالارهای گفتگو آنلاین توجه کنید.
  6. حتما به میزان حقوق گمرک نیز توجه داشته باشید؛ عدم توجه به این مسئله منجر به پرداخت مبالغ هنگفت یا عدم تهیه تمام مدارک مورد نیاز خواهد شد.
  7. آخرین نکته ای که باید به آن دقت کنید، هزینه ای است که می خواهید بابت این کار صرف کنید. در این زمینه تحقیق کنید و ببینید که با توجه به هزینه های فعلی، فعالیت در حوزه واردات کالا از چین قابل اجرا است یا خیر. اگر حاشیه سودتان کاهش می یابد، باید درمورد کالای انتخاب شده تجدید نظر کنید.

14

چگونه در حوزه واردات کالا از چین مشغول به فعالیت شویم؟

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که تصور می کنند کار واردات از کشور چین کار سخت و خسته کننده ای است، توصیه می کنیم که یک بار دیگر در این باره فکر کنید. با وجود این که گمرک در زمینه واردات کالا از چین سخت گیر است، اما همچنان روش هایی وجود دارد که اگر صاحبان کسب و کارهای کوچک به آن ها توجه کنند، می توانند به طور مستقیم کالاهای مورد نظر خود را از شرکت های چینی وارد کنند.

اگر در سایت های آنلاین جستجو کنید، می توانید یک لیست جامع از کسب و کارهای بزرگ و کوچک فعال در کشور چین تهیه کنید. بیشتر تاجران و بازرگانان با کمک وب سایت alibaba.com می توانند فروشگاه های فعال در سطح کشور چین را پیدا کنید. بیشتر کسب و کارهایی که در این وب سایت حضور دارند، در حقیقت در حوزه فروش مجدد فعالیت می کنند. این افراد به طور مستقیم با تولید کنندگان و توزیع کنندگان در چین در ارتباط هستند. با وجود این که این افراد را نمی توان به عنوان منابع اورجینال و دست اول برای تهیه کالا از چین حساب کرد اما سر و کار داشتن با آن ها کار آسان تری است.

به محض این که بهترین تولید کننده، فروشنده یا افرادی که در حوزه فروش مجدد فعال هستند را پیدا کردید، کار بعدی که باید انجام دهید بررسی پیش نیازها و قوانین اعمال شده در کشور مقصد است. کشور ایالات متحده آمریکا ورود چندین کالا و محصول به خاک خود را ممنوع اعلام کرده است. به عنوان مثال، ورود پارچه به این کشور ممنوع اعلام شده است. علت آن هم این است که پارچه در کشور چین با قیمت ارزان به فروش می رود و میزان تولید آن بسیار بالا است. از این رو، دولت ایالات متحده آمریکا با این کار از صنعت پارچه بافی در این کشور محافظت کرده و اجازه نمی دهد که یک کشور بیگانه این صنعت را هدف قرار دهد. اطلاعات بیشتر درباره حواله یوان را می توانید با کلیک بر روی لینک بخوانید. 

15

هدف اصلی تان از واردات کالا از چین چیست؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک کمپانی مشهور و خوش نام پیدا کنید. این کمپانی باید سرویس های خوبی در زمینه ترخیص کالا از گمرک به مشتریان خود ارائه کند. تحقیق کردن درباره شرکت را فراموش نکنید و بهتر است که اسم این کمپانی را حتی در گوگل نیز چک کنید و از شهرت آن به خوبی مطمئن شوید. گروه تجاری ققنوس با شهرت خوبی که در این زمینه دارد می تواند از جانب شما برای واردات کالا از این کشور اقدام کند.

امروزه تعداد گروه های آنلاین که در این زمینه بحث می کنند، بسیار زیاد شده است. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که وقتی یک شخص از محصولات یک کمپانی مشهور کالاهای خود را تهیه می کند اما از آن ها رضایت ندارد و تجربه خوبی ندارد، در این صورت از شرکت های تازه تاسیس شده باید چه انتظاری داشته باشیم؟ از این رو توصیه می شود که حتما در وب سایت گوگل یا دیگر موتورهای جستجو تحقیقات لازم را انجام دهید. این شیوه بهترین راه حل ممکن برای شناسایی و انتخاب یک شرکت وارد کننده می باشد.