چند مقام ارشد نظامی صهیونیست روز یکشنبه مدعی شدند که (رژیم) اسرائیل قصد دارد  رایزنی با  « جو بایدن » نامزد پیروز انتخابات آمریکا (تا این لحظه) درباره یک برنامه کمک نظامی بلند مدت برای ارتش خود را آغاز کند.

روزنامه «جروزالم پست» به نقل از یک مقام ارشد نظامی نوشت که یک قرارداد چند میلیارد دلاری  از جمله موضوعاتی است که تل آویو قصد دارد نسبت به حصول آنها تا پیش از سال 2027  و پایان زمان کاری دولت بعدی آمریکا اطمینان حاصل کند. این در حالی است دولت آمریکا تا کنون 3.8 میلیارد دلار از 38 میلیاد دلار توافق شده در سال 2016 قبل از ترک کاخ سفید از سوی «باراک اوباما» رئیس جمهورسابق آمریکا را به تل آویو پرداخت کرده است.

یک مقام ارشد نظامی صهیونیست در این زمینه گفت: «ما میخواهیم درباره بسته و برنامه جدید گفت‌وگو کنیم. این برنامه جدید نیاز به در نظر گرفتن تغییر تهدیدها و چالشهایی دارد که با آنها در خاورمیانه مواجه هستیم.»

رژیم صهیونیستی اینک در رایزنی با آمریکا برای خرید بیشتر جنگنده‌های «اف-35»، «اف-15» ، تانکرهای سوخترسان و سایز تجهیزات پیشرفته است.

به دنبال اعلام پیروزی جو بایدن در  روز شنبه  وزیر جنگ سابق رژیم صیونیستی از همکاری با دولت جدید آمریکا خبر داد. «نفتالی بنت» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی شنبه شب  در توییتی در این زمینه نوشت: «اسرائیل از "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا سپاسگزار است. ما با دولت جدید آمریکا به خوبی کار خواهیم کرد.»

نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز صبح  یکشنبه در پیامی توییتری از دونالد ترامپ تشکر کرد و به جو بایدن تبریک گفت.«بنیامین نتانیاهو» در این خصوص نوشت: «به جو بایدن و کاملا هریس تبریک می‌گویم. جو، ما حدود ۴۰ سال است که روابط شخصی طولانی و گرم داریم و من تو را به عنوان دوست بزرگی برای اسرائیل می‌شناسم. مشتاق همکاری با هر دوی شما هستم تا اتحاد ویژه میان ایالات متحده و اسرائیل را بیشتر تقویت کنیم.»