جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اظهارات وزیر تجارت و معادن بحرین در ارتباط با شهرک‌های صهیونیست نشین را نقض آشکار قوانین بین‌الملل دانست.

«سامی ابو زهری»، سخنگوی حماس امروز پنجشنبه گفت: «اظهارات وزیر بحرینی مبنی بر اینکه کشورش با تولیدات این شهرک‌ها تعامل خواهد داشت، نقض آشکار قوانین بین‌الملل است».

او گفت که این گونه اظهارات بحرینی‌ها نشانگر سقوط آن‌ها و ایستادن آن‌ها در صف اشغالگران علیه فلسطینیان است.

به گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، سخنگوی حماس از مردم بحرین خواست بر دولتشان برای منصرف شدن از این گونه مواضع «ذلیلانه و ضد فلسطینی» فشار بیاورند.

«زاید بن راشد الزیانی»، وزیر تجارت، صنعت و گردشگری بحرین امروز در دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی گفت: «بحرین بین تولیدات اسرائیل و آن محصولاتی که در شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری تولید می‌شود، فرقی قائل نیست و بر این اساس تعامل خواهد کرد که این تولیدات همه اسرائیلی هستند».

بحرین بعد از امضای توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در شهریور ماه گذشته، روابط تجاری و سیاسی خود را به همراه امارات آغاز کرده است.

قطعنامه‌های شورای امنیت از جمله قطعنامه ۲۳۳۴ کرانه باختری را اراضی فلسطینی می‌شناسد و هرگونه شهرک‌سازی و تولید محصولات در این منطقه را غیر قانونی و فروش آن را تحریم کرده است. اتحادیه اروپا بخش مربوط به محصولات تولید در این شهرک‌ها حساسیت زیادی دارد و آن‌ها را تحریم کرده است.