باشگاه «الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرای فلسطینی گزارشی درباره وضعیت اسف‌بار زندانیان حاضر در زندانهای رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای خبر داد، اسرای مبتلا به ویروس کرونا، وضعیت نامناسبی دارند و مدیریت زندانهای صهیونیست، به هر کدام از آنان، یک قرص جوشان می‌دهد.

پایگاه خبری العهد لبنان ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، این اقدامات باعث شده است که اسرا بارها مجبور شوند دست به اعتراض بزنند تا بتوانند به کمترین وسایل پیشگیری از کرونا مانند مایع دستشویی و مواد استرلیزه دست پیدا کنند.

بر اساس این بیانیه، اسرای فلسطینی همچنین مجبور هستند که با پول خود، ماسک خریداری کنند، ولی صهیونیستها حاضر نیستند، قرصهای ویتامین در اختیار آنان قرار دهند و حتی از دادن یک قرص نیز امتناع می‌کنند.

در این بیانیه آمده است، مخاطرات در زندان «النقب» بیشتر است؛ خاصه اینکه یک اسیر مبتلا به ویروس کرونا در این زندان شناسایی شد. در این قسمت، 75 اسیر حضور داشتند که از آنان نیز باید آزمایش گرفته شود.

از هفته گذشته، میزان ابتلا به کرونا در میان اسرای زندان النقب افزایش یافته است؛ تعداد افراد مبتلا به کرونا به 49 مورد رسیده است.

باشگاه الاسیر تأکید کرد، تداوم بازداشت روزانه مردم فلسطینی، یک جنایت است؛ چرا که شیوع این ویروس بیشتر شده است.

این باشگاه تصریح کرد، باید به رژیم صهیونیستی اعمال فشار شود تا تدابیر پیشگیرانه‌ای برای زندانها صورت گیرد.