چین روز گذشته (30 آوریل) موفق به توزیع 11.6 میلیون دوز واکسن کرونا بین مردم در این کشور شد. بدین ترتیب 265 میلیون و 6 هزار دوز دواکسن تابحال در سراسر چین توزیع شده است.

طبق داده های کمیسیون بهداشت ملی چین این برای اولین بار است که این کشور موفق شده طی 24 ساعت بیش از 10 میلیون دوز واکسن در این کشور توزیع کند.

بررسی آمارها نشان می دهد که روند واکسیناسیون چین در سه روز پایانی ماه آوریل به سرعت افزایش یافته است.

چین درحالی به سرعت درحال توزیع واکسن بین شهروندان خود است که هند به عنوان یکی از همسایگان این کشور حال و روز خوشی را تجربه نمی کند. طبق داده های وزارت بهداشت هند، این کشور با 401993 مبتلای روزانه به کرونا امروز (شنبه) شاهد یک رکورد تازه در تعداد ابتلا به این ویروس بود.

طبق آمارهای دولتی تعداد مرگ و میر ناشی از این ویروس نیز طی 24 ساعت گذشته 3523 نفر اعلام شده است.

در همین رابطه خطوط هوایی سیچوان چین که یک شرکت دولتی به شمار می رود 6 اردیبهشت تصمیم گرفت تمام پروازهای باری خود به هند را به مدت 15 روز متوقف کرد.

تا روز چهارشنبه این کشور 243.9 میلیون دوز واکسن در سراسر این کشور توزیع کرده بود که میانگین روزانه توزیع واکسن طبق آمارهای دولتی 4.51 میلیون دوز در روز بود. اما باتوجه به افزایش سرعت توزیع واکسن به نظر می‌رسد با ادامه روند کنونی این کشور به هدف تعیین شده در ماه ژوئن برای توزیع روزانه 10 میلیون دوز رسیده است.