هیات دولت یمن امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که گزینه مناسب را برای آزادسازی جزایر یمنی از چنگ اشغالگران به کار خواهد گرفت.

در این بیانیه آمده است: ساخت و سازهای اشغالگران در استان‌های المهره  و دو جزیره «سقطری» و «میون» نقض قوانین بین المللی است و ملت آزاده یمن را برای پاسخ به آن تحریک خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، رفتارهای تروریستی اشغالگران سعودی، اماراتی و آمریکایی در جزایر یمنی به طور مستقیم به امنیت ملی یمن و منطقه ضربه می زند.

هیات دولت یمن گفت: صبر ملت یمن هرگز در برابر تخلفات نفرت انگیز متجاوزان در جزایر یمنی طولانی نخواهد شد و به استفاه از گزینه مناسب متوسل خواهد شد.

در پایان این بیانیه آمده است: هر شرکتی که برای امضای توافقنامه با مزدوران ائتلاف متجاوز اقدام کند همه اقدامات قانونی علیه آن انجام خواهد شد.

«هشام شرف» وزیر خارجه یمن هک دو روز پیش ضمن تأکید بر اینکه اقدامات امارات عربی متحده در جزایر «سقطری» و «میون»، مخالف حقوق بین‌الملل است، گفت: در برابر این اقدامات غیر قانونی امارات که در خاک و جزایر یمن انجام می‌دهد، نمی‌توان سکوت کرد.

وی ضمن هشدار به امارات، خطاب به مسئولان این کشور گفت: اگر از خاک و جزایر ما خارج نشوید، به زودی گدازه‌های آتش به شما خواهد رسید

امارات اخیرا در جزیره میون –مشرف بر تنگه باب المندب- باند فرود جنگنده‌های نظامی و همچنین ساختمانهای نظامی احداث کرده است.

ابوظبی در اواسط فوریه گذشته پایگاه نظامی خود را از اریتره به جزیره میون منتقل کرد.

پایگاهی که امارات سال ۲۰۱۵ در اریتره احداث کرده بود، شامل بندرگاه و فرودگاه بود و از آن برای انتقال سلاح سنگین و نیروهای سودانی استفاده می‌شد که در جنگ علیه ملت یمن حضور داشتند.

این در حالی است که قبال یمن تأکید دارند که امارات با این اقدامات در تلاش است پای رژیم صهیونیستی را به جزیره سقطری باز کند.