افزایش موارد بستری براثر ابتلا به کرونا در آمریکا

 نشریه آمریکایی لس آنجلس تایمز با انتشار این خبر نوشت: شمار بستری شدگان مبتلا به ویروس کرونا که اکثر آنها دارای علائم سویه دلتا هستند در بیمارستان های آمریکا بار دیگر فزونی گرفت، بطوری که مراکز درمانی ناگزیر به کنار گذاردن سایر مراقبت ها و متمرکز شدن به بستری شدگان این ویروس شدند.

لس آنجلس تایمز افزود: شمار افراد بستری شده مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های آمریکا نسبت به یک ماه گذشته چهار برابر شده است. بنابر اعلام مرکز درمان  و پیش گیری بیماری در آمریکا (CDC) شمار افراد بستری شده براثر این بیماری در بیمارستان های آمریکا به 45 هزار تن رسیده است. البته این آمار هنوز  با اوج  شمار ۱۲۴ هزار نفر بستری در ماه ژانویه گذشته فاصله دارد.

بنابراین گزارش ایالت های فلوریدا، جورجیا، لوئیزیانا و «می سی سی پی» درمجموع ۴۰ درصد آمار مبتلایان بستری شده به کووید-۱۹ در بیمارستان های آمریکا را به خود اختصاص داده اند.

سویه دلتا شمار مبتلایان را به ۹۴هزار مبتلا در روز رساند- شمار مرگ و میر دو برابر شد

لس آنجلس تایمز نوشت: شیوع ویروس سویه دلتا باعث شده تا آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا به روزانه بطور میانگین  ۹۴ هزار فرد مبتلا برسد. در همین حال شمار جان باختگان براثر این ویروس طی یک هفته از ۲۲۴ فوتی به ۴۲۶ فوتی برسد.

پر شدن بخش ای.سی.ی در بیمارستان های فلوریدا

این گزارش حاکیست بیمارستان ها در سراسر ایالت فلوریدا شاهد بستری شدن بیش از ۱۲هزار و ۵۰۰ فرد مبتلا به کووید-۱۹ تا روز پنجشنبه گذشته بوده که از این تعداد دو هزار و ۵۰۰  مورد به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدن.، این ایالت روزانه شاهد ابتلا ۱۸ هزار نفر به ویروس کرونا است.

ایالت جورجیا ناگزیر به مرخص کردن بیماران عادی شد

لس آنجلس تایمز درادامه نوشت: در ایالت جورجیا به علت فزونی  یافتن مبتلایان به کووید-۱۹، ده ها بیمارستان در سراسر این ایالت ناگزیر شدند تا برای بستری کردن دو هزار ۶۰۰ فرد مبتلا، به علت کمبود تخت، دیگر بیماران عادی را از بیمارستان مرخص کنند.

یک میلیون کودک به علت شیوع کووید-۱۹ در آمریکا ثبت نام نکردند

درهمین حال نشریه آمریکایی نیویورک تایمز نیز گزارش داد: شیوع کووید-۱۹ باعث شده تا نه تنها مهد کودک ها عاری از کودکان شوند بلکه یک میلیون کودک به علت آسیب  پذیری در مدارس محلی  در آمریکا ثبت نام نکردند.

افت تحصیلی

نیویورک تایمز درادامه نوشت: با شیوع ویروس کرونا در آمریکا بیش از یک میلیون کودکی که انتظار می رفت ثبت نام کنند، هیچ اثری از آنها حتی در ثبت نام و کلاس های مجازی نیز دیده نشد. این عده از کودکان که بنابر داده های دولتی که تنها در مهد کودک ها ۳۴۰هزار کودک بودند به علت عدم حضور و ثبت نام نکردن اکنون با افت تحصیلی مواجه اند.

این نشریه آمریکایی می افزاید: بررسی داده ها  از ۷۰هزار مدرسه دولتی در ۳۳ ایالت آمریکا نشان می دهد، همانگونه که شیوع این بیماری تاثیرات بسیاری در وضعیت بهداشت و اقتصاد در آمریکا گذارده است، به همان اندازه نیز بر وضیت آموزش در مقطع پایه نیز نابرابری های آموزشی بوجود آورده است .