«عبدالعزیز بن سعود بن نایف آل سعود» وزیر کشور  عربستان سعودی که دیروز به عراق سفر کرده بود، پس از دیدار با مقامات این کشور، صبح امروز (یکشنبه، ۵ سپتامبر) طی سفری رسمی به دوحه رفت.

به نوشته روزنامه «القدس العربی»، هنوز مشخص نیست که سفر وزیر کشور عربستان به دوحه چند روزه است. در مراسم استقبال از او و هیأت همراهش در فرودگاه بین‌المللی دوحه، «خالد بن خلیفه آل ثانی» وزیر کشور قطر و شماری از مقامات ارشد این وزارت‌خانه حضور داشتند.

وزیر کشور عربستان سعودی در سایه بهبود روابط ریاض و دوحه پس از توافق نشست «العلا» در اوایل سال جاری میلادی به دوحه سفر کرده است. در مراسم استقبال از عبدالعزیز بن سعود بن نایف، «منصور بن خال بن عبدالله الفرحان آل سعود» سفیر عربستان در دوحه نیز حضور داشت. 

وزیر کشور عربستان از بغداد به دوحه رفت

چهار کشور عربی، عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات، در سال ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کردند و تمامی گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی را به روی این کشور بستند.

اما در تاریخ چهارم ژانویه ۲۰۲۱ ( ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹) و پس از گذشت حدود چهار سال از قطع روابط کشورهای یادشده، چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس به میزبانی عربستان سعودی در شهر «العُلا» در شمال غرب این کشور برگزار شد که این نشست به نشست آشتی چهار کشور عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر با قطر معروف شد. سفارت عربستان سعودی از همان ژانویه گذشته، در دوحه بازگشایی شد.