افزایش تنش‌ها در قدس اشغالی در آستانه ماه رمضان

شب گذشته (پنج‌شنبه) ده‌ها نفر از شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی طی تجمعی در نزدیکی منطقه «باب العامود» در شهر قدس اشغالی باعث شدت‌گرفتن تنش‌ها در اراضی فلسطینی شدند.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی» شهرک‌نشینان صهیونیست در این تجمع، با فریاد «الموت للعرب» (به معنای مرگ بر عرب) علیه کشورهای جهان عرب شعار دادند.

شاهدان عینی به خبرگزاری آناتولی گفتند که نظامیان رژیم اشغالگر، نه تنها مانع این تجمع شهرک‌نشینان نشده‌اند بلکه از نزدیک‌شدن جوانان فلسطینی به محل تجمع ممانعت کرده و یک جوان فلسطینی را نیز دستگیر کرده‌اند.

منابع محلی تاکید کرده‌اند که منطقه باب العامود از زمان تجمع شهرک‌نشینان تاکنون شاهد تنش‌هایی بوده است. این مسئله احتمال افزایش درگیری‌های نظامیان صهیونیست و شهرک‌نشینان با فلسطینیان را خصوصاً در قدس بالا برده است.

افزایش تنش‌ها در قدس اشغالی در آستانه ماه رمضان

پیش از این رسانه‌ها خبر داده بودند بسیاری از گروه‌های تندرو شهرک‌نشین، اعلام کردند که در ماه رمضان آماده یورش به مسجدالاقصی هستند. دلیل این اعلام آمادگی آن است که در ماه رمضان امسال مناسبت‌های اسلامی و اعیاد دین یهود با هم، هم‌زمان شده‌اند.

رمضان سال گذشته نیز شهر قدس، شاهد جرائم و تجاوزات بسیاری از سوی نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان آن بود؛ بیشتر این جرائم نیز در مناطق نزدیک مسجد الاقصی، باب العامود و «شیخ جراح» رخ داد. در طی آن درگیری‌ها ده‌ها فلسطینی شهید و صدها تن دیگر نیز زخمی شدند.