هزاران نفر از شهروندان انگلیس روز شنبه در اعتراض به افزایش هزینه‌های زندگی در مرکز لندن راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» جمعیت عظیمی برای برگزاری این تظاهرات در مرکز  لندن، پایتخت انگلیس تجمع کردند.

« بوریس جانسون » نخست وزیر انگلیس به دلیل کندی در واکنش به بحران هزینه‌های زندگی مورد انتقاد شهروندان انگلیس قرار گرفته است. اینک تورم در انگلیس  و در سراسر اروپا افزایش یافته، زیرا جنگ روسیه در اوکراین منابع انرژی و مواد غذایی اصلی مانند گندم را کاهش داده است.

بر اساس فیلم‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، تظاهرات کنندگان هنگام عبور از خیابان «داونینگ استریت» محل اقامت نخست‌وزیر، وی را هو کردند. «بن رابینسون» از شهروندان انگلیسی شاغل در یک موسسه خیریه مسکن در جنوب لندن گفت که دولت جانسون نمی‌داند که اوضاع برای فقرا چقدر بد است.

اعتراض هزاران لندنی به افزایش هزینه های زندگی در انگلیس

«تی یو سی» سازمان زیرمجموعه اتحادیه‌های کارگری که این اعتراض را سازماندهی کرده است، اعلام کرد که کارگران از سال ۲۰۰۸ به این سو تقریباً ۲۰۰۰۰ پوند (۲۴۴۵۰ دلار) را از دست داده‌اند، زیرا دستمزدها با تورم همخوانی نداشته است.

این گزارش حاکیست، دولت جانسون با فشار زیادی برای کمک به انگلیسی‌هایی که با افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی و قبوض انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند، مواجه است.

اخیرا نیز  اندیشکده «رزولوشن فاندیشن» اعلام کرد که خانوارهای انگلیسی در حال ورود به «سالی پرفشار» هستند چراکه افزایش هزینه های انرژی و بالا رفتن سریع تورم، درآمدهای آنها را تحلیل می برد.

این موسسه اعلام کرد دستمزدهای واقعی در سال ۲۰۲۲ عملا رکود خواهند داشت و تنها ۰.۱ درصد افزایش خواهند یافت. اگر روند دستمزدها در قبل از شیوع کرونا ادامه یابد، میزان دستمزدها طی سه سال ۷۴۰ پوند (۹۹۶ دلار) در سال کمتر خواهد بود.

نرخ تورم انگلیس اکنون از پنج درصد عبور کرده و ممکن است در سال آینده میلادی به ۶ درصد برسد که بالاترین رقم در یک دهه گذشته به شمار می رود. این میزان تورم به مصرف کنندگانی که در حال حاضر در حال کنار آمدن با رکود اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا هستند آسیب خواهد زد.