کشمکش اصلی ما با ایران بوده و هست

بنیامین نتانیاهو ، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با لابی آیپک گفت که کشمکش اصلی تل‌آویو با ایران بوده و خواهد بود.

نتانیاهو روز سه‌شنبه با «بستی کورن»، رئیس «کمیته امور عمومی آمریکا-اسرائیل»، مشهور به لابی صهیونیستی آیپک دیدار کرد. 

دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای گفت: «نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو تأکید کرد که کشمکش اصلی با ایران بوده و کماکان با ایران است.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود گفت: «وقت آن رسیده که اسرائیل و ایالات متحده در کنار سایر کشورها در کنار هم بایستند و بی‌صبرانه منتظر هستم درباره این موضوع با رئیس‌جمهور بایدن و تیم او گفت‌وگو کنم.»

وی اضافه کرد: «امروز در خصوص این موضوع بیشتر از هر زمان دیگر اتفاق نظر وجود دارد.»

کشمکش اصلی ما با ایران بوده و هست

نتانیاهو بعد از تصدی سمت نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی بارها گفته که اولویت اصلی کابینه او را مقابله با برنامه هسته‌ای ایران تشکیل می‌دهد. 

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.