افشاگری پزشک عمانی از وضعیت تغذیه کودکان در غزه

​«خالد الشموسی» پزشک عمانی که با به خطر انداختن جانش داوطلبانه در نوار غزه به بیماران و زخمی‌ها کمک می‌کند، در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» فاش کرد که کودکان در غزه از شدت گرسنگی و کمبود مواد غذایی اشیاء عجیبی را قورت می‌دهند.

الشموسی در این رابطه نوشت، یکی از این کودکان یک شیء فلزی را قورت داده بود که در نایش گیر کرد.

او با نشان دادن عکس رادیوگرافی گرفته شده از سینه این دختر بچه نوشت: کودکان غزه سکه‌های فلزی، سنگریزه و باتری‌های کوچک را از شدت گرسنگی قورت می‌دهند، مسوول این وضع ملت‌های عربی و اسلامی هستند، این یکی از آنها است که تنها 8 سال دارد، یک سکه را قورت داده و آن حالا در نایش گیر کرده است.

به گزارش شبکه خبری «روسیا الیوم»، این پزشک عمانی در ادامه نیز ویدیویی از داخل اتاق عمل و انجام جراحی حساسی روی یکی از این کودکان برای خارج کردن باتری کوچکی از معده‌اش را به اشتراک گذاشت.

افشاگری پزشک عمانی از وضعیت تغذیه کودکان در غزه

الشموسی درباره این ویدیو نوشت: از شدت گرسنگی و کمبود امدادرسانی‌ها و غفلت کشورهای همسایه، کودکان باتری می‌خورند و فکر می‌کنند آب‌نبات است، ما در اینجا یک باتری را که کودکی در غزه بلعیده بود، بیرون آوردیم.

مطالب منتشر شده از سوی این پزشک عمانی به شدت مورد توجه کاربران پلتفرم ایکس قرار گرفت و آنها خشم و اندوه خود را از مشاهده این تصاویر ابراز کردند.