به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اولین مصاحبه خود از زمانی که قدرت را به دست گرفته به شبکه «ای بی سی» گفت که دریافت کدهای هسته‌ای آمریکا یک تجربه «بسیار هولناک» است که عظمت شغل ریاست‌جمهوری را نشان می‌دهد.

وی در اینباره گفت: «وقتی آن‌ها توضیح دادند که این کدها نمایانگر چیست و نوع تخریبی که درباره آن صحبت می‌کنید را توضیح دادند، لحظه بسیار جدی بود. به یک معنا، بسیار بسیار بسیار وحشتناک بود».

با اینحال وی ادامه داد که اگر زمان و موقع مورد نظر فرابرسد، حتماً اقدام درستی را انجام خواهد داد.

ترامپ سپس به نامه «باراک اوباما» که در کاخ سفید گذاشته شده بود اشاره کرد و گفت: «من آن را به شما نشان نمی‌دهم، برایتان نمی‌خوانم، فقط می‌گویم که نامه زیبایی بود. تعداد خط‌های زیادی در آن نوشته شده بود، بسیار خوب و متفکرانه و بسیار متفکرانه نوشته شده بود.»

وی افزایش خشونت‌های مرتبط با تیراندازی با اسلحه در شیکاگو را محکوم کرد و گفت: «یک صحنه قتل‌عام است... این قتل عام است و یک کشتار هولناک است... انگار افغانستان است، شبیه آنچه که در شیکاگو رخ می‌دهد نیست. افراد چپ و راست کشته می‌شوند. هزاران نفر در ظرف مدت زمان کوتاهی کشته می‌شوند».

وی ادامه داد: «شیکاگو شبیه یک منطقه جنگی است. شیکاگو بدتر از برخی مناطقی است است که شما هر شب گزارش‌هایی را درباره آن‌ها منتشر می‌کنید».

ترامپ در خصوص خشونت در شیکاگو گفت که دوست دارد به رسیدگی به مسئله خشونت در این شهر کمک کند.

رئیس‌جمهور جدید آمریکا در ارتباط با سیاستی که اخیراً در زمینه جلوگیری از ورود اتباع ایران و شش کشور مسلمان دیگر در پیش گرفته است، گفت که قصد دارد از وقوع یک حادثه 11 سپتامبر دیگر جلوگیری کند.

وی در اینباره گفت: «افرادی که وارد آمریکا می‌شوند در بسیاری از موارد و در برخی موارد، نیات پلیدی دارند. من چنین چیزی را نمی‌خواهم. آن‌ها داعش هستند و با ادعای جعلی می‌آیند. من چنین چیزی نمی‌خواهم».

ترامپ ادامه داد: «ما قرار است بررسی‌های شدیدی در تمامی موارد داشتته باشیم. منظورم این است که بررسی‌های شدیدی داریم و اگر فکر کنیم حتی یک شانس کوچک برای ایجاد مشکل (در خاک آمریکا) وجود داشته باشد، اجازه ورود به این افراد را نمی‌دهیم».

رئیس‌جمهور آمریکا در مورد اینکه چرا نام کشورهایی چون عربستان و پاکستان در این فهرست نیست، توضیح داد: «ما کشورهای خاصی را محروم کردیم اما برای کشورهای دیگر نیز بررسی‌های سخت و شدیدی داریم. ورود به آمریکا سخت خواهد شد».

ترامپ تأکید کرد: «در حال حاضر ورود به آمریکا خیلی ساده است. قرار است خیلی خیلی سخت شود. من نمی‌خواهم اقدامات تروریستی در این کشور به وقوع بپیوندد. به اتفاقی که در سن برناردینو افتاد نگاه کنید. به اتفاقاتی که کلاً‌ افتاده است، نگاه کنید. به اتفاقاتی که در مرکز تجارت جهانی افتاده است، نگاه کنید».

ترامپ تأکید کرد که برای جلوگیری از اقدامات تروریستی، از شیوه شکنجه غرق مصنوعی حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از مصاحبه خود به میزان مشارکت در مراسم تحلیف خود اشاره کرد و گفت: «در خصوص مجموع مخاطبان از جمله مخاطبان تلویزیون و هرچیز دیگرف شما شاهد بزرگترین جمعیت تاریخ بودید. مخاطبان این مراسم را تماشا می‌کردند و فکر می‌کنم با حرف من موافقید».

این اظهارنظر ترامپ در حالی مطرح شده است که تصاویر هوایی که از مراسم تحلیف ترامپ گرفته شده است، بخش‌های وسیع اما خالی از محل برگزاری مراسم را نشان می‌دهد. زمانیکه این تصاویر با مراسم تحلیف باراک اوباما در سال 2009 مقایسه می‌شود، تعداد شرکت‌کنندگان در مراسم تحلیف ترامپ بسیار کمتر هستند.

وی در ارتباط با لغو طرح خدمات درمانی اوباما موسوم به «اوباماکر» گفت: «اوباماکر یک فاجعه بود. بسیار پرهزینه بود. یک طرح خدمات درمانی وحشتناک بود. آن چیزهایی را که لازم بود، تحت پوشش قرار نمی‌داد. شما می‌دانید و به این مسئله واقف هستید».

 وی سپس ادامه داد: «من می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که هیچ‌کس تا زمانیکه من رئیس‌جمهور هستم در خیابان‌ها نمی‌میرد. هیچ‌کس قرار نیست در خیابان‌ها بمیرد. ما می‌خواهیم یک چیز فوق‌العاده را مطرح کنیم».

وی در خصوص طرح خدمات درمانی که قرار است مورد استفاده قرار دهد، گفت: «اما می‌گویم که میلیون‌ها نفر خوشحال خواهد بود. در حال حاضر میلیون‌ها و میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر را دارید که ناراضی هستند».