به گزارش افکارنیوز،

 «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که از قرارداد تسلیحاتی 380 میلیارد دلاری میان آمریکا و عربستان سعودی به هیچ وجه راضی نیست و از آن انتقاد کرد.

لیبرمن تنها چند ساعت پس از خروج «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از فلسطین اشغالی، در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی تاکید کرد: «من از این رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه ناراضی هستم. قراردادهای تسلیحاتی به رقم 215 میلیارد دلار رسیده است و این مبلغ قابل توجهی پول است. من از قرارداد خرید سلاح و مهمات در عربستان سعودی وسیع راضی نیستم.»

به نوشته پایگاه خبری «عروتص شوع» وی همچنین درباره گزارشات مبنی بر ارائه اطلاعات محرمانه از سوی اسرائیل به آمریکا برای به اشتراک گذاشتن با روسیه، گفت: «ما هر کاری که برای بهبود روابط با آمریکا نیاز بود، انجام دادیم.»

ترامپ چند روز قبل طی سفر به عربستان سعودی قرارداد تسلیحاتی با آل سعود امضا کرد که طبق مفاد آن، ریاض سامانه‌های دفاع موشک بالستیک و راداری «تاد»، جنگنده‌های F-35، ناوچه‌های پیشرفته، قایق‌های گشت، بالگردهای «بلک‌هاوک»، تانک‌های آبرامز و همچنین خودروهای ضد مین MRAPS  را خریداری خواهد کرد.

وی روز دوشنبه نیز به مدت 2 روز به فلسطین اشغالی سفر و با مقامات فلسطینی و اسرائیلی دیدار کرد.