به گزارش افکارنیوز،
به نقل از حریت، راهپیمایی اعتراض آمیز بزرگ حزب جمهوریخواه خلق ترکیه به رهبری کمال «قلیچدار  اوغلو» با حضور جمعی از هواداران این حزب آغاز شد.

به گفته رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه این راهپیمایی در اعتراض به دستگیری «انیس بربراوغلو» معاون حزب جمهوریخواه خلق ترکیه و محکومیت وی به تحمل ۲۵ سال حبس از سوی دولت ترکیه صورت گرفته است.

قلیچدار اوغلو در آغاز این راهپیمایی که قرار است به مسافت ۴۵۰ کیلومتر از شهر آنکارا تا استانبول انجام شود، گفت: ما نمی خواهیم هیچ روزنامه نگار و نماینده پارلمان زندانی در کشورمان وجود داشته باشد.

وی که این سخنان را در جمع هواداران خود در پارک گوون آنکارا مطرح می کرد افزود: ما با قانون دیکتاتوری مواجه هستیم. ما نمی خواهیم در کشوری زندگی کنیم که عدالتی در آن وجود ندارد. به همین خاطر ما راهپیمایی خود را آغاز کرده ایم. اگر قرار باشد هزینه ای (بابت راهپیمایی و اعتراض) پرداخت کنیم، من آن را می پردازم.

تمامی شرکت کنندگان در این راهپیمایی اعتراض آمیز بنرها و پلارکاردهای اعتراض آمیز که بر روی آنها کلمه «عدالت» نوشته شده بود را در دست دارند.

لازم به ذکر است «انیس بربراوغلو» از سوی دادگاهی در ترکیه به جرم افشای رازهای دولتی در خصوص تسلیحات حمل شده از سوی دولت ترکیه به سوریه که گفته می شود توسط سازمان امنیت این کشور انجام شده، به تحمل ۲۵ سال حبس محکوم شده است.