به گزارش افکارنیوز،

پیت هوکسترا سفیر جدید آمریکا در هلند از اظهارات گذشته خود که مسلمانان این کشور را به ایجاد آشوب و هرج و مرج متهم کرده بود عذرخواهی کرد.

هوکسترا که ماه آینده این سمت را برعهده خواهد گرفت در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ان او اس» هلند در پاسخ به سوالی درباره اظهاراتی که در نشستی خبری در سال ۲۰۱۵ مطرح کرده بود، مرتکب این اشتباه شد.

خبرنگار از هوکسترا درباره اظهاراتش که گفته بود «هرج و مرج» و «مناطقی خارج از قانون در هلند وجود دارد» پرسید و او پاسخ داد «به هیچ وجه این را نگفته ام.»

وی پس از آن افزود: «این چیزی است که ما به آن اخبار دروغ می‌گوییم.»

این عبارتی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حمله به رسانه‌های مخالف خود زیاد از آن استفاده می‌کند.

اما تصاویری که در اینترنت پخش شده است نشان می‌دهد هوکسترا می‌گوید: «جنبش اسلامی به مرحله‌ای رسیده است که می‌تواند اروپا را غرق در هرج و مرج کند، در هلند هرج و مرج وجود دارد، خودرو‌ها و شخصیت‌های سیاسی سوزانده می‌شوند.»

زمانی که این خبرنگار برابر هوکسترا اصرار کرد که این اظهارات ضبط شده در تصاویر ویدئویی را بیان کرده است او عقب نشینی کرد و گفت:: «من نگفتم که این‌ها اخبار دروغ هستند.»

او در بیانیه‌ای عذرخواهی کرد و گفت: «در سال ۲۰۱۵ اظهاراتی را بیان کردم و از آنچه در این مصاحبه رخ داد متاسفم. از اینکه عذرخواهی مرا می‌پذیرید سپاسگزارم.»

هوکسترا آمریکایی هلندی تبار است و عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت میشیگان بوده است.

او یازدهم دسامبر به سمت سفیر واشنگتن در هلند منصوب شد.