به گزارش افکارنیوز،

«لارس هیلس»، مشاور استراتژی دیجیتال و متخصص تروریسم اینترنتی، بار دیگر نسبت به وقوع حمله «یازده سپتامبر سایبری» هشدار داد.  

این کارشناس در مصاحبه با اسپوتنیک اعلام کرد حمله های گسترده تروریستی همانند آنچه 11 سپتامبر سال 2001 رخ داد جای خود را به حمله های سایبری پیشرفته داده است.

هیلس معتقد است در حمله های سایبری، با هدف قرار گرفتن زیرساخت های حیاتی، به سادگی میلیون ها نفر به کام مرگ کشانده می شوند.

او گفت: در سال 2015، حمله سایبری به شبکه 5 فرانسه، موجب از کار افتادن ماهواره های این شبکه برای مدت زمان نسبتا طولانی شد. در مارس 2015 نیز 11 ایستگاه تلویزیونی در این کشور هدف حمله های سایبری قرار گرفتند. این حمله ها در سطح نه چندان گسترده، خسارات زیادی را به دنبال داشتند. چنین حمله هایی به زیرساخت های حیاتی یک کشور، به صورت کاملا مستقیم شبکه پیشرفته برق و ذخایر آب را هدف قرار می دهد. این گونه حمله ها با قطع برق یک منطقه وسیع به سادگی تلفات گسترده ای را برجای می گذارد که به مراتب فراگیرتر از حمله ای مشابه 11 سپتامبر است.

این کارشناس با اشاره به هک شدن 550 میلیون دلار از ارزش بازار مبادلات بیت کوین ژاپن ادامه داد: امروزه ما در توسعه سامانه های مالی و توزیع پول با وقفه مواجه هستیم. بانک ها همچنان با تقلب در گردش پول مواجه هستند که این به دلیل بی توجهی به امنیت سامانه های اینترنی شان است. به عقیده من، ردیابی هکرها به مراتب دشوارتر از تامین امنیت اینترنتی است.

هیلس در خصوص آینده ارز رمزپایه  بیت کوین  آن را کودکی توصیف کرد که ناگهان رشد کرده است و خطراتی می تواند آینده این ارز را تهدید کند.