به گزارش افکارنیوز،

ترامپ از رفتار قانونگذاران حزب دموکرات آمریکا در جریان سخنرانی چند روز پیش او موسوم به سخنرانی وضعیت کشور در کنگره انتقاد کرده و عدم تشویق خود از سوی قانونگذاران هنگام شرح دستاوردهای اولین سال دولتش را "رفتاری غیرآمریکایی" توصیف کرد.

ترامپ اظهار داشت: آیا می‌توان این رفتار را "خائنانه" خواند؟ چرا نتوان خواند؟ مطمئناً اینگونه به نظر نمی‌رسید که آنها چندان عاشق کشورمان باشند.

ترامپ همچنین به این دموکرات‌ها هشدار داد: خودداری آنها در تشویق کردن "اخبار بسیار مثبت" در سخنرانی وی همچون اعلام کاهش نرخ بیکاری برای لاتین تبارها و سیاه پوستان کار را برای اینکه او با آنها در زمینه مسائل مهاجرت و بودجه دولت همکاری کند، دشوار خواهد کرد.

او اظهار داشت: دموکرات‌ها به جای آنکه بخواهند وضع کشورشان خوب شود بیشتر می‌خواهند که ترامپ عملکردی بد داشته باشد.

ترامپ این رفتار آنها را "بسیار خودخواهانه" خواند.

این در حالی است که قانونگذاران آمریکایی تنها تا ضرب الاجل روز پنجشنبه فرصت دارند بودجه دولت را تامین کنند و در عین حال باید تا 5 مارس اقدامی در قبال طرح حمایت از مهاجران جوان غیرقانونی در آمریکا صورت دهند اما هر دو مساله در کنگره به علت اختلاف نظر دو حزب اصلی به بن بست رسیده است.

ترامپ همچنین یک سناتور دموکرات به نام "شرود براون" را به خاطر رای منفی به طرح اصلاحات مالیاتی‌اش مورد حمله قرار داد و گفت: هیچ دموکراتی به جز این سناتور علیه این طرح رای نداد. اگر شما زمام امور را به دست این افراد بدهید مالیات‌هایتان افزایش پیدا می‌کند و خواهید دید که چه اتفاقات بدی می‌افتد.