به گزارش افکارنیوز،

 توافق بودجه ای که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اوایل فوریه برای اختصاص بودجه بیشتر به ارتش این کشور امضا کرد یکی از بزرگترین چالش‌های امنیتی آمریکا را که چاقی جمعیت جوان این کشور است، مرتفع نمی کند.

واشنگتن تایمز نوشت واقعیت این است که هفتاد و یک درصد از جمعیت جوان کشور شرایط پیوستن به ارتش را ندارند. حتی بهترین هواپیماها، کشتی ها و تانک ها بدون نیروی انسانی کافی قابل استفاده نخواهد بود.

نداشتن مدرک تحصیلات دبیرستانی و سابقه کیفری فراوان از جمله مواردی است که مانع از حضور بسیاری از جوانان در ارتش آمریکا شده است، اما بزرگترین مانع پیش‌روی جوانان برای خدمت در ارتش آمریکا نداشتن تناسب اندام و وضعیت سلامتی ضعیف است.

بیش از نیمی از جوانان آمریکایی 17 تا 24 سال به دلیل اضافه وزن یا مشکلات قلبی-عروقی، واجد شرایط پیوستن به ارتش آمریکا نیستند.

تحقیقات اخیری که در مجله ورزش و مدیریت سلامت عمومی منتشر شده است، نشان می دهد یک سوم افراد میانسال و یک پنجم از کودکان در آمریکا از چاقی رنج می برند؛ همچنین نود و یک درصد از کودکان دچار فقر غذایی هستند و یک چهارم از جوانان آمریکایی سه ساعت یا بیشتر در روز را مشغول تماشای تلویزیون هستند.