به گزارش افکارنیوز،

صندوق (GoFundMe) با اختصاص 31 میلیون و 500 هزار دلار، به خانواده هر یک از قربانیان حمله خونین لاس وگاس مبلغ 275 هزار دلار غرامت پرداخت می کند.

سخنگوی این صندوق اعلام کرد غرامت 275 هزار دلاری شامل 10 تن از افرادی که در حمله لاس وگاس فلج یا دچار آسیب دائمی شده‌اند نیز می‌شود. همچنین مبلغ 10 میلیون دلار میان 147 نفر از زخمی های حادثه با توجه به شدت جراحات آنها، تقسیم خواهد شد.

صندوق GoFundMe یک شرکت غیرانتفاعی است که بخش عمده ای از بودجه مورد نیاز خود برای پرداخت غرامت به حادثه دیدگان حمله لاس وگاس را از 90 هزار کمک مالی دریافت کرده است. حدود 40 درصد از این بودجه نیز از شرکت های گردشگری و مراکز تفریحی ایالت نوادا تامین شده است. همچنین دانشجویان منطقه هندرسون  از طریق فروش تی شرت مبلغ 66 هزار دلار به این صندوق کمک کرده اند تا صرف کمک به بازماندگان حادثه لاس وگاس شود. یک شرکت برگزارکننده کنسرت در لاس وگاس نیز مبلغ 700 هزار دلار به این صندوق کمک کرد. سهم کمک های دولتی یا انجمن ملی سلاح آمریکا  برای پرداخت غرامت به بازماندگان حادثه لاس وگاس اعلام نشده است.

در تاریخ اول اکتبر سال 2017، استفان پادوک 64 ساله در نخستین ساعات بامداد، از طبقه سی و دوم یک هتل به جمعیت مردم در یک جشنواره موسیقی تیراندازی کرد. این تیراندازی که خونبارترین حمله مسلحانه در تاریخ آمریکا است،  58 کشته و بیش از 500 مجروح بر جای گذاشت. عامل این تیراندازی پیش از رسیدن نیروهای پلیس خودکشی کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که وی توانسته 23 قبضه اسلحه را با خود به داخل هتل محل اختفایش ببرد و به مدت 72 دقیقه به سمت مردم تیراندازی کند.