به گزارش افکارنیوز،

پایگاه اینترنتی لوبلاگ در مقاله‌ای نوشت: بیانیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، درباره نوروز (سال جدید ایرانی‌ها) پیامی عجیب بود و در ذهن خواننده‌اش این سوال را ایجاد می‌کرد که هدف از این پیام چیست؟ معمولا سَلف‌های ترامپ در پیام‌های نوروزی خود خطاب به مردم ایران می‌گفتند «ما شما را دوست داریم ولی از دولتتان متنفریم.» ولی در این پیام چنین مطلبی گفته نشده است. در عوض در این پیام تلاش شده است از عبارت‌های فریبنده‌ای درباره «ملتی بزرگ که با تکیه بر فرهنگ و انعطاف‌پذیری مردمش بر چالش‌های بزرگ غلبه کرده است»، استفاده شود. 

لوبلاگ نوشت: این پیام اصالت نداشت. دونالد ترامپ حتی به خود زحمت نداد این پیام را در رادیو یا تلویزیون بخواند. پیان نوروز به نویسنده مشهورش (ترامپ) هیچ ارتباطی نداشت. آیا کسی باور می‌کند که ترامپ داریوش (سومین پادشاه هخامنشی) را بشناسد؟ آیا کسی باورش می‌شود ترامپ اهمیتی برای فرهنگ غنی ایرانی قائل است؟

در ادامه این مطلب آمده است: لحن این پیام فریبنده و ستیزه‌جویانه است. دراین پیام از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتقاد شده است. تنها هدف این پیام این بوده است که به نویسنده آن (هرکسی که هست) اجازه داده شود همه گلایه‌های خود را از ایران بیرون بریزد.

در ادامه این مطلب با اشاره به اتهام‌زنی‌های ترامپ به سپاه در پیام نوروزی‌اش آمده است: سپاه پاسداران نقش بسیار زیادی در دفاع از ایران علیه عراقی‌ها داشته است و بسیاری از خانواده‌های ایرانی بستگانی دارند که به عنوان پاسدار جنگیده و کشته شده‌اند. اگر هدف ترامپ از این پیام نشان دادن حمایتش از مردم ایران بود، پس هدفش از فهرست کردن این همه اتهام و انتقاد‌های شدید (علیه ترامپ) چه بود؟

اگر پیام ترامپ برای حمایت از مردم ایران و تلاش برای بازپس گرفتن حق آن‌ها واقعی و درست باشد، پس چرا دولت وی بار‌ها تلاش کرده است قانون ممنوعیت سفر به آمریکا را علیه همه ایرانی‌ها اجرا کند؟ این تلاش‌ها نشان دهنده احترام و همدردی وی با دانشجویان و خانواده‌های ایرانی تبعید شده نیست.

لوبلاگ نوشت: در این پیام می‌خوانیم «آمریکا در کنار آرمان‌های مردم ایران برای پیوستن به جهان بزرگتر و داشتن دولتی مسئولیت‌پذیرتر است که واقعا به دنبال تامین منافع مردم ایران باشد.»، اما ایرانی‌ها احمق نیستند. آن‌ها این صداقت نداشتن ترامپ را می‌فهمند.

با توجه به اقدامات و بیانیه‌های ترامپ و نیز انتصاب‌های اخیرش یعنی مایک پمپئو و جان بولتون، بعید به نظر می‌رسد ایرانی‌ها این پیام ترامپ را جدی بگیرند.

در انتهای این مطلب آمده است: ایران اکنون فهرست بلندی از گلایه‌ها را از آمریکا دارد که برخی واقعی و برخی غیرواقعی‌اند. این میراث تلخ، به سختی از خاطره‌ها پاک می‌شود. پیام نوروزی فریبکارانه امسال -نویسنده آن هر کس که بود- کاری در تغییر دادن این میراث نخواهد کرد.