به گزارش افکارنیوز،

 ده ها هزار نفر از معلمان در ایالت های کنتاکی و اوکلاهما روز دوشنبه نسبت به پایین بودن دستمزدها اعتراض کردند و خواستار اختصاص منابع مالی بیشتری برای دانش آموزان شدند.

اعتراض معلمان در این دو ایالت موجب تعطیلی مدارس شده است. معلمان با تجمع در برابر ساختمان های اداری و دولتی از نمایندگان کنگره خواسته اند تا منابع مالی و بودجه بخش آموزش را افزایش دهند.

معلمان در جریان تظاهرات اعتراض آمیز خود شعار می دادند: جنگ علیه آموزش عمومی را متوقف کنید.

معلمان این دو ایالت از نمایندگان خواستند تا با اختصاص منابع مالی و بودجه بیشتر، از بخش آموزش حمایت کنند. صدها دانش اموز نیز در این تظاهرات شرکت کرده بودند.

بسیاری از مدارس کنتاکی و اوکلاهما با مشکلات مالی روبرو هستند و کتاب ها و متون درسی کافی برای دانش آموزان در اختیار ندارند. برخی از مدارس نیز به علت عدم پرداخت قبوض خود، برق ندارند.

هفته گذشته ماری فالین فرماندار اوکلاهما دستور مربوط به افزایش 15 تا 18 درصدی دستمزد و حقوق معلمان را امضا کرد و همین طور بودجه 33 میلیون دلاری برای کتاب های درسی دانش آموزان اختصاص داد و 18 میلیون دلار دیگر نیز به بخش آموزش این ایالت تزریق کرده است. مالیات بر سیگار، سوخت و تولید گاز نیز در این ایالت افزایش یافته تا منابع مالی مورد نیاز تامین شود.

رهبران اتحادیه های معلمان به نمایندگان این ایالت تا اول آوریل فرصت داده بودند تا دستمزد و حقوق را 10 هزار دلار افزایش داده و 200 میلیون دلار برای بخش آموزش اختصاص دهند. رهبران این اتحادیه ها قول داده بودند که اگر این درخواست ها عملی نشود، اعتصاب سراسری در این ایالت را آغاز خواهند کرد.

ژوزف سیلک سناتور ایالت اوکلاهما در سخنانی گفت: این ایالت اخیرا 447 میلیون دلار افزایش مالیات ها را تصویب کرده تا بتواند منابع مالی بخش آموزش را تامین کند.

اوکلاهما یکی از سه ایالت آمریکا است که پایین ترین پرداخت دستمزد به معلمان را دارد.