به گزارش افکارنیوز،

«ثامر السبهان» سفیر پیشین عربستان در عراق که به دلیل دخالت هایش در امور داخلی این کشور به درخواست وزارت خارجه عراق، بغداد را ترک کرده بود به توییت های مقتدی صدر واکنش نشان داد.

رهبر جریان صدر که بر اساس نتایج اولیه انتخابات پیشتاز است در توییتر خود نوشته بود : ما در مسیرمان با دانایی و ملی گرایی قدم گذاشته ایم تا اراده و خواست مردم اولین هدف ما باشد و نسلی جدید ایجاد کنیم و تغییری به سوی اصلاحات داشته باشیم.

مقتدی صدر تأکید کرده بود که تصمیم داریم تا به نوعی عمل کنیم که تصمیم گیری در کشور بدون دخالت خارجی انجام شود و پرچم پیروزی را بالا برده و بغداد پایتخت و هویت ما باشد و جنبش دموکراتیک ما به سوی ایجاد دولتی تکنوکرات بدون حزب گرایی خواهد بود.

ثامر السبهان در واکنش به این توییت نوشته که حقیقتا شما با وحدت، دانایی و میهن دوستی قدم در راه گذاشته اید و تصمیم خود را برای تغییر گرفته اید تا عراق پرچم پیروزی را با استقلال و قومیت عربی و هویت خود بالا ببرد و از طریق شما به عراق تبریک می گویم.

السبهان در ادامه آرزو کرده تا عراقی ها بتوانند شرایط سخت کشور را پشت سر گذاشته و آینده این کشور با حضور مردان وفادار عراقی بهتر باشد.

مقتدی صدر که در دوره ای انتقادهای تندی علیه عربستان مطرح کرده بود و همواره از مخالفان اصلی رژیم آل سعود به شمار می رفت، در طول یک سال گذشته تغییرات زیادی در رویکرد سیاسی خود ایجاد کرد و در سفر به عربستان با «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور نیز دیدار کرده بود.