به گزارش افکارنیوز،

یولیا کِلوکنِر با بیان اینکه  زمین‌های کشاورزی، خشک و بی بارانند؛ بنابراین لازم است بگویم که این وضع، به شدت مایه نگرانی است و تاثیرات این خشکسالی بر بسیاری از اعضای خانواده کشاورزان آلمان محسوس است. در خصوص وضع دامداران آلمانی هم گفت: «دامداران ما هم اکنون، علوفه کافی برای خوراک دام‌های خود در اختیار ندارند,، چون همان طور که می‌دانید علوفه‌ای برای تغذیه آن‌ها وجود ندارد. علتش هم آن است که برداشت اولیه علوفه از زمین‌های کشاورزی انجام شده است و بنابراین برداشت دوم و سوم ممکن نیست و از آنجا که خانواده کشاورزان ما بندرت به سایر حوزه‌های اقتصادی وابسته اند، از این رو به سختی می‌توانند بر روی سایر حوزه‌ها تاثیر بگذارند و این مشکلات برای بسیاری از کشاورزان موجودیتی شده است.»

وزیر تغذیه و کشاورزی آلمان تاکید کرد: «از این گذشته ما باید بدانیم که همه در یک قایق نشسته ایم و کشاورزان ما در آلمان، محصولات پیش افتاده و بی اهمیت تولید نمی‌کنند بلکه همین نان روزانه ما با تلاش و مشقت سخت به دست می‌آید تا در نهایت بر روی میز غذاخوری قرار گیرد. بحث، بحث مواد غذایی است و به همین خاطر است که به همه ما مربوط و از اهمیت برخوردار است.»

کشاورزان آلمانی می‌گویند در مقایسه با قبل در خصوص میزان برداشت محصولات کشاورزی نگرانند. برآورد اولیه آن‌ها برداشت ۴۱ میلیون تن محصول (در طول سال کنونی میلادی) بود و حال آنکه اکنون آن‌ها انتظار دارند بتوانند ۳۶ میلیون تن برداشت داشته باشند.