به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ سید جواد رضوی عصر امروز در جمع خبرنگاران در برازجان با بیان اینکه امنیت مطلوبی در دشتستان برقرار است اظهار داشت: با همکاری همه جانبه مردم و فعالیت شبانه‌روزی پلیس امنیت پایداری در دشتستان حاکم است.

وی با تاکید بر اشراف پلیس دشتستان بر تمام امور افزود: شناسایی و کشف تخلف و متخلفان در دشتستان در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود.

رئیس پلیس دشتستان از شناسایی و دستگیری آدم ربایان در برازجان خبرداد و بیان کرد: در پی مراجعه یک نفر تبعه افغانستان به پلیس دشتستان و اعلام مفقودی دختر ۱۷ سالهاش در شهر برازجان تصریح کرد: آدم ربایان درخواست تلفنی مبالغی وجه نقد برای آزادی فرد ربوده شده از طرف ۲ نفر ناشناس کرده بودند.

وی افزود: پس از این واقعه، تحقیقات و بررسی‌های لازم از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری آدم ربایان و آزادی فرد ربوده شده آغاز شد.

سرهنگ رضوی با بیان اینکه هویت آدم ربایان توسط پلیس آگاهی شناسایی شد افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی ماموران پلیس آگاهی، هویت و موقعیت آدم ربایان شناسایی شد.

فرمانده انتظامی دشتستان با بیان اینکه متهمان که عرصه را بر خود تنگ دیده بودند فرد ربوده شده را در یکی از محله‌های قدیمی شهر برازجان رها کرده و متواری شدند خاطرنشان کرد: مأموران بلافاصله فرد ربوده شده را شناسایی و صحیح و سالم به خانوادهاش تحویل دادند.

سرهگ رضوی عنوان کرد: با اشراف اطلاعاتی و طراحی دقیق عملیاتی، مأموران ۲ نفر متهم متواری که یک نفر تبعه افغانستان و همسرش بود را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌ها و تحقیقات به عمل آمده با اعتراف به ارتکاب بزه انتسابی، علت و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی و اخاذی عنوان کردند.

رئیس پلیس دشتستان با قدردانی از همکاری‌های نزدیک شهروندان برازجانی با پلیس از آنان درخواست کرد هرگونه اخبار و اطلاعات از موارد سوء امنیتی را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.