به گزارش افکارنیوز،

دوشنبه شب مصادف با شب سال نو میلادی که معمولا همه آرزوی صلح و آرامش برای جهان دارند فرماندهی راهبردی آمریکا که نظارت بر زرادخانه هسته ای این کشور را برعهده دارد، در پیام توئیتری عجیبی آمادگی خود را برای بمباران هرجایی که لازم باشد، اعلام کرد.

پیامی که هیچکدام از فاکتورهای یک پیام تبریک سال نو را که باید سرشار از صلح طلبی و آرزوی خیر و برکت برای جهان باشد را ندارد و در این توئیت با اشاره به سنتی که به موجب آن توپ کریستالی بزرگی که به مناسبت آغاز سال نوی میلادی ازیکی ازبرج های میدان تایمز (تایمز اسکوئر) لندن به پایین رها می شود، آمده است: «در صورت نیاز، آماده ایم چیز بسیار بسیار بزرگتری بیندازیم.»

اما فرماندهی راهبردی آمریکا تنها به این پیام توئیتری بسنده نکرد و از مخاطبان خواسته شده تا ویدئوی ضمیمه شده را «تا پایان» ببینند. در این ویدئو، انفجارهای حاصل از بمب هایی که جنگنده های B-2 در پایگاه نیروی هوایی وایتمن در ایالت میسوری می افکندند، به نمایش درآمده بود.

نکته جالب در این رشته توئیت استفاده از هشتگ شعار این فرماندهی مبنی بر این که «صلح کار ماست» که انتهای توئیتی این چنینی باعث شد تا بسیاری از کاربران هدف از انتشار توئیت و ویدئوی مذکور را زیر سوال ببرند.

بزرگترین کلاهک هسته ای آمریکا در زمان حاضر بمب هسته ای B83 است که حدود 2 هزار و چهارصد پوند وزن و18 اینچ قطر دارد. توپی که در تایمز اسکوئر به مناسبت سال نو به پایین انداخته می شود، کمتر از 12 هزار پوند وزن و بیش از 12 فوت قطر دارد.

واشنگتن درسال 2018جنگ افروزی وبمباران درکشورهای عراق، افغانستان و سوریه را همچنان ادامه داد و هزاران تن بمب بر سر مردم غیرنظامی این کشورها افکند.همچنین آمریکا دراین سال با در اختیار گذاشتن حمایت های نظامی و تسلیحاتی به ائتلاف سعودی در بمباران مردم مظلوم یمن و کشته و زحمی شدن هزاران نفر نقش ایفا کرد.

این توئیت درمدت کوتاهی پاک شد و فرماندهی راهبردی آمریکا در توئیت دیگری نسبت به اظهارات پیشین خود، عذرخواهی کرد.