به گزارش افکارنیوز،

یک گروه از مهاجمان ناشناس روز یکشنبه به مسجد در حال ساختی در شهر «دویسبورگ» در غرب آلمان حمله کردند و ضمن آسیب رساندن به بنای این مکان مقدس، شعارها و علائمی با مضامین نژادپرستانه بر دیوار بنای این مسجد بر جا گذاشتند.

خبرگزاری «آناتولی» در خبری با این مضمون نوشت که حمله کنندگان علامت «ستاره داوود» (نشان دین یهود) را بر دیوار مسجد «مولانا» وابسته به جامعه موسوم به «دیدگاه اسلامی-ترکی» (IGMG) کشیدند.

«هلوسی یوکسل» یک مقام مسئول این مسجد از مطلع ساختن ماموران امنیتی و ادامه تحقیق در این زمینه از سوی پلیس خبر داد.

هلوسی یوکسل با اشاره به یک و سال نیم فعالیت برای تکمیل این مسجد در دست ساخت گفت: «نمی‌دانیم چه کسی این حمله را انجام داد.»

وی افزود که در این منطقه خصومت جدی با مسلمانان و ترک نشین‌های منطقه جز معدود واکنش‌ها علیه ساخت و ساز مساجد وجود ندارد.

در حالی که آلمان، با بیش از 81 میلیون نفر، بعد از فرانسه دومین جمعیت بزرگ مسلمان در اروپای غربی را دارد و از بین نزدیک به 4.7 میلیون مسلمان این کشور، سه میلیون نفر ترک تبار هستند اما در سال‌های گذشته اسلام ستیزی و نفرت از مهاجران در آلمان با تبلیغات رسانه‌های وابسته به راست‌های افراطی و احزاب عوام‌گرا افزایش یافته است.

در همین زمینه نیز وزارت کشور آلمان چندی قبل اعلام کرد که تنها در سال 2017، دست‌کم 950 مورد جرم بر ضد مسلمانان و یا مساجد در این کشور ثبت شده و 33 نفر در این جرایم زخمی شده‌اند.

این جرایم شامل حملات فیزیکی، نامه‌های تهدیدآمیز، نفرت پراکنی و نقش بستن علامت‌هایی بر در و دیوار مساجد است.