به گزارش افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان، در مراسم افتتاح یک کارخانه در شهر مانیسا با اشاره به اینکه هیچ یک از سرمایه‌گزارانی که به ترکیه اعتماد کرده‌اند تاکنون پشیمان نشده و نخواهند شد، گفت: با وجود بی ثباتی های موجود در اطراف این کشور ، ترکیه کماکان مکانی امن برای سرمایه گزاران بین المللی است.

وی، ترکیه را از نظر سرمایه گذاری یکی از امن ترین و لیبرال ترین کشورهای جهان دانست و افزود: نحوه تعامل ترکیه با شرکت‌های بین‌المللی خارجی که به ظرفیت‌های کشورمان ایمان دارند همانند تعاملی است که با شرکت‌های داخلی داریم.

رئیس جمهور ترکیه یادآورشد: 'ترکیه بعد از این نیز تحت هر شرایطی از دموکراسی، ارجحیت به قانون و اقتصاد مبتنی بر بازار آزاد صرف‌نظر نخواهد کرد و به توسعه اقتصادی خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: پس از پاکسازی جنوب شرق کشور از تروریست ها نیز سرمایه گزاران داخلی و جهانی روانه آنجا خواهند شد و آن روزها را خواهیم دید و هیچ نشانه‌ای از تروریست ها باقی نخواهند ماند.'

اردوغان تصریح کرد: مطمئن باشید هر کشور دیگری اگر تنها در معرض چند مورد از حملاتی که در 6-5 سال اخیر علیه کشورمان شده قرار می گرفت، هم به لحاظ اجتماعی و هم از نظر اقتصادی در آستانه فرپاشی قرار می گرفت.

به گفته وی، مجموع صادرات ترکیه در سال گذشته به 168.1 میلیارد دلار رسید و این میزان در سال جاری از 200 میلیارد دلار خواهد گذشت.