به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی تلویزیونی پنهان کردن جزئیات ملاقات و مذاکراتش با پوتین را به شدت تکذیب کرد.

پیش از این روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی از قانون‌شکنی ترامپ در دیدار با پوتین در هلسینکی فنلاند خبر داده و گفته بود که ترامپ در جریان دیدار سال ۲۰۱۷ خود با ولادیمیر پوتین در شهر هلسینکی به شیوه‌ای غیرعادی تلاش کرده است تا جزئیات گفتگو‌های خود با پوتین را مخفی کند.

در این گزارش گفته شده بود که از جمله اقدامات ترامپ در آن زمان، گرفتن یادداشت‌های مترجمش در جریان دیدار با پوتین و دستور او به این فرد زبان‌دان برای عدم طرح نوشته‌هایش در این دیدار با دیگر مقامات دولت، چه کنونی و چه پیشین بوده است.

حال ترامپ ضمن تکذیب گزارش واشنگتن پست، اعلام کرده است: گفتگو‌های دوجانبه‌ای با سران همه کشورها، بدون حضور هیئت‌های همراه داشته ام.

دونالد ترامپ در این ارتباط افزود: دیدار او با ولادیمیرپوتین، رئیس جمهور روسیه مانند دیدار‌های متداول او با هررئیس جمهوردیگر بوده و گفتگو‌های خوبی با رئیس جمهورروسیه در مورد مسائل مهم مانند اقتصاد داشته است و همه می‌توانستند از صحبت‌های ما اطلاع پیدا کنند و هیچ گفتگوی مخفی در کار نبوده است.