به گزارش افکارنیوز،

دولت پاکستان با هدف کاهش مشکلات اقتصادی و همچنین اصلاح سیستم اخذ مالیات در تلاش است از بانک جهانی 400 میلیون دلار وام بگیرد.
بنابر اعلام وزارت خزانه داری پاکستان رایزنی‌های صورت گرفته تاکنون خوب بوده ولی درخواستی به صورت رسمی تحویل بانک جهانی داده نشده است.
گفته می‌شود بانک جهانی شرط پرداخت این وام را حل مشکلات و اختلافات میان دولت مرکزی و ایالت‌های پاکستان دانسته است.
از سوی دیگر مسئولین بانک جهانی اعلام کرده‌اند: دلیل اصلی پرداخت این وام اصلاح سیستم اخذ مالیات در پاکستان است و دولت اسلام آباد باید وعده دهد که سیستم مذکور را اصلاح کرده و مشکلات موجود را حل نماید.
بانک جهانی معتقد است مالیاتی که دولت پاکستان از مردم اخذ می کند کم است و باید درصد مالیات را نیز افزایش دهد.
این در حالی است که صندوق بین‌المللی پول نیز یکی از شروط مهم خود برای پرداخت وام به پاکستان را اصلاح سیستم اخذ مالیات عنوان کرده است.
دولت پاکستان با رد این پیشنهاد صندوق بین‌المللی پول اظهار داشت: تنها شروطی مورد قبول واقع می شوند که باعث بهبود شرایط اقتصادی در پاکستان شوند.
پس از روی کار آمدن عمران خان زخم های کهنه مشکلات اقتصادی پاکستان دهان بازکرده و صدها متخلف تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.
گفتنی است پس از آنکه پاکستان با شرایط سخت صندوق بین‌المللی پول روبرو شد تصمیم گرفت با کمک کشورهای همسایه از جمله چین و عربستان مشکلات اقتصادی خود را حل نماید.