به گزارش افکارنیوز،

این اولین اظهار نظر عمومی کیم پس از نشست شکست‌خورده سران کره شمالی وآمریکا است که ماه پیش در هانوی ویتنام برگزار شد.

او در این سخنرانی بر لزوم ادامه تلاش برای توسعه اقتصادی، که سال گذشته به عنوان اولویت نخست این کشور اعلام شد، ادامه دهد. خبرگزاری رسمی کره شمالی در این مورد به نقل از رهبر این کشور نوشته است: «ما باید با پیشبرد تولید سوسیالیستی به سطحی بالا از خودکفایی سازگار با شرایط و وضعیت ما و متکی بر قدرت، فناوری و منابع خود، به نیروهای متخاصمی که به اشتباه مصمم هستند که با تحریم، ما را ساقط کنند، ضربه‌ای جدی وارد کنیم.»

کیم جونگ اون و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روزهای ۸ و ۹ اسفند در ویتنام دیدار کردند، اما این نشست به دلیل اصرار دولت آمریکا به موکول شدن رفع تحریم‌ها به خلع سلاح کامل کره شمالی، بی‌نتیجه پایان یافت.

در روزهای گذشته رسانه‌های کره شمالی تصاویر متعددی از بازدیدهای اخیر رهبر این کشور از طرح‌های اقتصادی منتشر کرده‌اند. هرچند کیم در نطق روز چهارشنبه‌اش مستقیما از آمریکا نام نبرده، اما اشاره به تحریم و نیروهای متخاصم، نشان می‌دهد لحن او در قبال واشنگتن تندتر شده است.

اظهارات او ساعاتی پیش از دیدار رؤسای‌جمهور آمریکا و کره جنوبی مطرح شده است. این هفته برخی منابع گزارش دادند که رئیس‌جمهور کره جنوبی از ترامپ خواهد خواست بخشی از تحریم‌های پیونگ‌یانگ رفع شود.