به گزارش افکارنیوز،

"پیتر آلتمایر"، وزیر اقتصاد آلمان از رویکرد برلین برای از سر گرفتن مجدد صادرات تسلیحات به عربستان سعودی حمایت کرد.

  آلمان پس از قتل جمال خاشقجی صادرات تسلیحاتی خود به عربستان را متوقف کرده بود. در اواخر مارس، دولت آلمان در این سیاست تجدید نظر کرد. اکنون شورای امنیت فدرال آلمان مجوز فروش تسلیحات به عربستان و امارات را صادر کرده است.

در شورای امنیت فدرال آلمان، آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور و همچنین چند تن از وزیران کابینه او شرکت دارند. جلسات این شورا به طور غیرعلنی برگزار می‌شود.

حضور عربستان و متحدانش در جنگ یمن، سیاست فروش تسلیحاتی به این کشورها را به موضوعی مناقشه‌برانگیز در آلمان تبدیل کرده است.

 حدود شش هفته پس از قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، دولت آلمان به طور یک جانبه، صدور تسلیحاتی خود را به عربستان متوقف کرده بود.

همین موضوع باعث شده بود که کشورهای فرانسه و بریتانیا دولت آلمان را تحت فشار قرار دهند. به‌ویژه آنکه برخی از سفارش‌های تسلیحاتی عربستان به طور مشترک توسط آلمان و دیگر کشورهای اروپایی تولید می‌شود.

بعد از تصویب یک مجوز صادرات تسلیحات برای عربستان سعودی از طرف آلمان وزیر اقتصاد آلمان از این اقدام حمایت کرده و گفت: دولت آلمان در این باره توافق کرده است که مهلت قانونی توقف صادرات برای پروژه های تسلیحاتی صرفا آلمانی را همچنان تمدید کند. از سوی دیگر ما در قبال پروژه های مشترک که در آن مشارکت می کنیم به فرانسه و انگلیس تعهداتی داریم، در اینجا ما باید به این قرادادها وفادار باشیم و اجزا و ادوات وعده داده شده را ارائه دهیم.