به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه طرح زیرساختی دولت خود را که سال گذشته منتشر شد، خیلی احمقانه توصیف کرد.

بنابر گفته یک منبع دموکرات آگاه، رئیس جمهور آمریکا در نشست با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و چاک شومر، رهبر اقلیت سنای این کشور تاکید کرد او هیچگاه از طرحی که خواستار مشارکت بخش خصوصی و دولتی است، حمایت نمی‌کند. این منبع آگاه اعلام کرد ترامپ به رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت این طرح گری (کوهن)، مشاور اقتصادی او، بود. لایحه خیلی احمقانه بود.

یک منبع آگاه دیگر که در نشست روز سه شنبه کاخ سفید حضور داشت نیز اظهارات ترامپ در انتقاد از طرح دولت خود را مورد تائید قرار داد.

گری کوهن که اولین مدیر شورای ملی اقتصاد دولت ترامپ بود، در آوریل سال گذشته میلادی، دو ماه پس از انتشار طرح زیرساختی کاخ سفید از سمت خود استعفا داد. رئیس کمیته زیرساخت و حمل ونقل مجلس نمایندگان آمریکا نیز اعلام کرد ترامپ گفت که او مشارکت بخش خصوصی و دولتی را دوست ندارد و به هیچ عنوان از چنین طرحی که سال گذشته مطرح شد، حمایت نمی‌کند.

 در جلسه دیروز رئیس جمهور آمریکا با سران حزب دموکرات در کاخ سفید که یک موفقیت نادر در جلسات آن‌ها محسوب می‌شود، دو طرف بر سر بسته ۲ تریلیون دلاری زیرساختی به توافق رسیدند. با این حال دو طرف نتوانستند در خصوص چگونگی پرداخت این مبلغ به توافق برسند و قرار است سه هفته دیگر برای بحث درباره جزئیات این طرح دیدار داشته باشند.