به گزارش افکارنیوز،

برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حملات نژادپرستانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور علیه سیاهپوستان را آبروریزی توصیف کرد.

اخبار بین الملل_ «جِیک تپر» (Jake Tapper) مجری برنامه «اِستِیت آو دِ یونیِن» در شبکه سی ان ان ضمن اشاره به حملات نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه برخی نمایندگان رنگین پوست کنگره - از جمله حمله دیروز به «اِلایجا کامینگز» نماینده سیاهپوست کنگره از شهر بالتیمور - با سناتور برنی سندرز گفت‌وگو کرد.

سناتور برنی سندرز در واکنش به حملات توئیتری ترامپ به برخی نمایندگان سیاهپوست گفت: باور نمی‌توان کرد که ما رئیس‌جمهوری در آمریکا داریم که به شهر‌های آمریکا، به آمریکایی‌ها و به فردی مثل «اِلایجا کامینگز» -که دوست من و از برجسته‌ترین و نجیب‌ترین اعضای مجلس نمایندگان آمریکاست - حمله می‌کند.

او افزود: «اِلایجا کامینگز» هر روز برای بهبود وضعیت زندگی مردم در حوزه انتخابیه‌اش می‌جنگد. برای من جالب است که در مناطق روستایی آمریکا - با گرایش جمهوریخواه - میانگین عمر کاهش یافته است و مردم مشکل دارند. مردم در مناطق روستایی و شهری آمریکا گرفتار هستند، مردم در حاشیه شهر‌های آمریکا مشکل دارند، وظیفه ما این است که مردم را متحد کنیم تا زندگی همه بهبود یابد، نه اینکه رئیس‌جمهور فردی نژادپرست باشد که به مردم حمله می‌کند، چون آن‌ها آمریکایی‌های آفریقایی تبار (سیاه پوستان) هستند؟! این کار مایه آبروریزی است و به همین علت است که ما می‌خواهیم این رئیس‌جمهور را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شکست دهیم.