به گزارش افکارنیوز،

گفت‌وگوها برای تشکیل کابینه فراگیر در فلسطین اشغالی، بعد از امتناع رقیب انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر فعلی رژیم صهیونیستی از دیدار با او به درب بسته خورد. 

اخبار بین الملل- نتانیاهو یکشنبه گفت آخرین تلاش خود را برای رسیدن به توافق با گروه‌ها و تشکیل کابینه فراگیر انجام خواهد داد و در این راستا احتمالاً با «بنی گانتز»، رئیس ائتلاف آبی و سفید دیدار خواهد کرد. 

ائتلاف آبی و سفید هم روز یکشنبه اعلام کرد از هیچ تلاشی برای تشکیل کابینه فراگیر فروگذار نخواهد کرد. این ائتلاف علی‌رغم این سه‌شنبه گفت شرایط هنوز برای برگزاری مذاکرات موثر میان احزاب مختلف فراهم نیست. 

انتخابات در فلسطین اشغالی حدود دو هفته پیش برگزار شد، اما نتایج آرا به گونه‌ای بوده که به بن‌بست سیاسی و تضعیف بنیامین نتانیاهو منجر شده است. 

نتانیاهو که پرونده فساد او در حال رسیدگی است در انتخابات فلسطین اشغالی نتوانست به پیروزی دست پیدا کند. حزب لیکود به ریاست او ۳۲ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی را به دست آورد. حزب آبی و سفید به ریاست بنی گانتز ۳۳ کرسی به دست آورد.

مذاکره‌کنندگان این دو حزب روز یکشنبه با یکدیگر دیدار کردند اما به نتیجه‌ای دست نیافتند و هر کدام دیگری را بابت شکست مذاکرات مقصر معرفی کردند.