به گزارش افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و دولتش حزب خلق کردها را به ارتباط با گروه شبه‌نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به (پ.ک.ک) متهم کرده و هزاران تن از اعضای این حزب و برخی از رهبرانش را تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

اخبار بین‌الملل-این در حالی است که حزب دموکراتیک خلق کردها داشتن چنین ارتباطاتی را رد می کند.

روز شنبه شهرداران مازی‌داغی، ساوور، دریک در استان ماردین و سوروچ  در استان شانلی‌اورفه برکنار با مقام‌های دولتی جایگزین شدند.

با این چهار شهردار، تعداد کل شهردارانی که پس از روی کار آمدن در اوایل سال جاری میلادی از سمت خود برکنار شدند به ۲۴ تن رسید.

حزب دموکراتیک خلق کردها اداره بسیاری از شهرهای کردنشین در جنوب شرق ترکیه را برعهده دارد و می‌گوید که هدف توطئه نظام‌مند دولت آنکارا برای از بین بردن نفوذ و قدرت این حزب قرار گرفته است.

رهبران سابق حزب دموکراتیک خلق کردها از سال ۲۰۱۶ میلادی به اتهامات تروریستی در زندان به سر می‌برند و چندین تن دیگر از مقامات برجسته این حزب نیز به حمایت از تروریسم و ارتباط داشتن با شبه‌نظامیان پ.ک.ک متهم شده‌اند.

این اقدام علیه حزب دموکراتیک خلق کردها در حالی صورت گرفته که نیروهای نظامی ترکیه حمله نظامی را علیه شبه نظامیان کرد در سوریه ترتیب دادند.

حزب دموکراتیک خلق کردها تنها حزب در پارلمان ترکیه است که با این حمله نظامی به سوریه مخالف است.