به گزارش افکارنیوز،

وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی فردا دوشنبه در مقر این سازمان در جده نشستی را به منظور بررسی طرح آمریکایی« معامله قرن » برگزار می‌کنند.

اخبار بین الملل- سازمان مذکور در بیانیه‌ای که وب سایت این سازمان منتشر کرد، آورده است که این نشست در سطح وزرای خارجه کشورهای عربی به منظور بررسی موضع این سازمان در قبال مسئله فلسطین و قدس شریف در  رونمایی طرح «معامله قرن» برگزار خواهد شد.

این سازمان همچنین بر موضع اصولی خود در حمایت از ملت فلسطین به منظور بازپس‌گیری حقوق مشروع خود از جمله تشکیل دولت مستقل و دارای حاکمیت فلسطین به پایتختی قدس شرقی تأکید کرد.

سازمان همکاری اسلامی پیشتر نیز در بیانیه‌ای تأکید کرده بود که حل مسئله فلسطین بایستی بر اساس قانون بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل و طرح صلح عربی باشد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» را رونمایی کرد.

در این طرح نه تنها حق بازگشت آوارگان لغو شده بلکه شهر «ابودیس» به عنوان پایتخت دولت آینده فلسطین معرفی شده  و قدس شرقی و غربی پایتخت دولت اسرائیل در نظر گرفته شده است.