به گزارش افکارنیوز،

«نووستی»، "ینس استولتنبرگ" دبیرکل ناتو در مصاحبه‌ای با روزنامه "فیگارو" فرانسه، که امروز منتشر شد، اعلام کرد که این سازمان در حال انجام گفت‌وگوهای شدید و علنی با روسیه است.

اخبار بین الملل- استولتنبرگ در پاسخ به سؤالی درباره پیشنهاد " امانوئل ماکرون " رئیس جمهوری فرانسه برای تقویت مذاکرات با مسکو، یادآور شد: «ناتو در حال حاضر هم در حال انجام  گفتگوهای اساسی و سخت با روسیه است. این مذاکرات با موضوعیت کنترل تسلیحات ، کاهش خطرات امنیتی، شفافیت در اقدامات و موضوعات دیگر انجام می شوند.

دبیرکل ناتو بار دیگر با طرح این ادعا که گویا روسیه پیمان نابودی موشک‌های میان برد و کوتاه‌تر را نقض کرده است، گفت: «ولی ما گفت‌وگوهای شدیدالحن و علنی را در این زمینه با مقامات مسکو انجام می‌دهیم.»

استولتنبرگ تأکید کرد که کشورهای عضو پیمان ناتو باید با یکدیگر متحد مانده و با یک صداو لحنی محکم با طرف روسی صحبت کنند.

وی پیش از این در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ گفته بود که ناتو امیدوار است روابط خود را با روسیه ادامه دهد، ولی سیاست "بازدارندگی روسیه" همچنان دنبال شده و از تحریم‌ها علیه فدراسیون روسیه حمایت می‌شود.

این در حالی است که امانوئل ماکرون در این کنفرانس تاکید کرد که مقامات پاریس طرفدار توسعه روابط با مسکو هستند. رئیس جمهوری فرانسه گفت: «اروپا با توجه به بزرگی و موقعیت جغرافیایی روسیه برای این کشور یک شریک واقعی است و ما به روابط قابل اعتماد با مسکو نیاز داریم.»

ماکرون تاکید کرده بود: ما می خواهیم روابط خود با روسیه را توسعه دهیم، حتی اگر اختلاف نظراتی بین کشورهای اروپایی در این زمینه وجود داشته باشد. وی همچنین یادآور شد که سیاست اعمال تحریم‌ها و ضد تحریم‌ها هیچ نتیجه مثبتی برای روسیه یا کشورهای اروپا به ارمغان نخواهد آورد.