به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند: دیوان محاسبات ملی پاکستان که اخیراً "میر شکیل الرحمان" رییس شبکه تلویزیونی "جیو" پربیننده‌ترین شبکه این کشور را در ارتباط با پرونده فساد مالی بازداشت کرده و از احتمال همکاری "نواز شریف" با او خبر داده است.

اخبار بین الملل- به گفته منابع خبری، دیوان محاسبات ملی پاکستان روز یکشنبه با بررسی پرونده زمین خواری صاحب شبکه جیو اعلام کرده است که همکاری نواز شریف راه را برای فساد مالی میر شکیل الرحمان هموار کرده است.

دیوان محاسبات ملی پاکستان با بیان اینکه پرونده زمین خواری میر شکیل الرحمان متعلق به سال ۱۹۸۶ است، افزود: نواز شریف در آن زمان سروزیر ایالت پنجاب بوده و به صورت آشکارا با مالک کنونی شبکه جیو ارتباط داشته است.

این نهاد قضایی پاکستان "نواز شریف" را ۲۰ مارس (اول فروردین ۱۳۹۹) برای ارائه دفاعیه و پاسخگویی به اتهامات وارده احضار کرده است.

پای نواز شریف در حالی به یک پرونده فساد مالی دیگر باز شده که وی پیشتر در ارتباط با چندین پرونده اختلاس به ۷ سال زندان محکوم شده بود، اما در حال حاضر با استفاده از ملاحظات پزشکی موفق به اخذ مجوز سفر به انگلیس شده است و در لندن به سر می‌برد.

یادآوری می‌شود با وجود تمام شدن مدت ضمانت درمانی نواز شریف و مخالفت دولت پاکستان با تمدید آن، وی تاکنون به بهانه وخیم بودن وضعیت جسمانی حاضر نشده به پاکستان بازگردد.

از طرفی دولت پاکستان نیز طی نامه‌ای از دولت انگلیس خواستار بازگرداندن "نواز شریف" شده و اعلام کرده است: نواز شریف به عنوان یک مجرم در پاکستان شناخته شده است و دولت وی را برای معالجه به لندن فرستاد، اما از آنجایی که او در هیچ بیمارستانی بستری نشده و از طرفی وثیقه وی نیز منقضی شده است وی باید هر چه زودتر برای تکمیل مدت حبس خود به کشور بازگردد.

چندی پیش عکسی از نواز شریف منتشر شد که در آن وی به همراه خانواده اش در رستورانی دیده می‌شد که مشغول خوردن غذا بود. این تصویر در فضای مجازی به سرعت منتشر شد و کاربران اعلام کردند: بیماری نواز شریف تنها یک دروغ بزرگ بوده است.