به گزارش افکارنیوز،

سعد المطلبی، عضو ائتلاف دولت قانون امروز سه شنبه اعلام کرد ائتلافش همچنان در موضعی مخالف با رأی اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی قرار دارد؛ همچنانکه ائتلاف‌های فتح و سائرون نیز در حمایت از مصطفی الکاظمی به سبب اسامی وزرایی که در کابینه مطرح شده، تردید دارند.

اخبار بین الملل- المطلبی به پایگاه خبری المعلومه گفت: مصطفی الکاظمی ، نخست وزیر منتخب با مشکلی بزرگ و واقعی در به پایان رساندن اختلافات در خصوص اسامی وزرا روبروست.

وی در ادامه افزود: دولت قانون بر مخالفت با مصطفی الکاظمی به سبب راهکار‌های پیگیری شده که در انتخاب وزرا وجود دارد، پافشاری دارد و ما شاهد تردید‌های زیادی از سوی ائتلاف‌های سائرون و فتح در حمایت از نخست وزیر منتخب در جلسه رأی اعتماد بودیم.

او همچنین گفت: اوضاع به نسبت نخست وزیر منتخب خصوصا به خاطر افزایش درخواست‌های ملی و نیز بحران‌های اقتصادی و امنیتی در کشور به نهایت دشواری رسیده است.

نوری المالکی ، رئیس ائتلاف دولت قانون نیز روز گذشته در واکنش به تصمیم ائتلافش در خصوص رأی ندادن به دولت مصطفی کاظمی واکنش نشان داد و اعلام کرد با هرگونه موضع و تصمیم‌هایی که در خدمت منافع عالی کشور باشد، همراهی خواهد کرد.

نوری المالکی گفت: تصمیم ما برای رأی ندادن به دولت، هرگز به این معنا نخواهد بود که ائتلاف دولت قانون، به هیچ عنوان با هرگونه مواضع و یا تصمیم‌هایی که در خدمت منافع عالی ملت عراق است، به شیوه‌ای مثبت برخورد نخواهد کرد.

پیشتر ائتلاف میهنی عراق به ریاست ایاد علاوی، نخست وزیر سابق عراق نیز اعلام کرده بود به کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق رأی اعتماد نخواهد داد؛ چرا که به گفته وی برنامه کابینه او خواست تظاهرکنندگانی که به شکل مسالمت آمیز اعتراض کرده بودند را تضمین نخواهد کرد.